У лікарні ім.Є.Є. Карабелеша працює сучасний комп’ютерний томограф

Новини
👁 461


У лікарні ім.Є. Є Карабелеша працює рентгенологічне відділення на чолі з в.о. завідувача Роженко Тетяною Ігорівною.

Наразі від її грамотних описів досліджень залежить правильність лікувального процесу хворих пацієнтів на коронавірус і вірусні пневмонії. Тож на сьогодні вона частіше за інші органи бачить на моніторі комп’ютерного томографа – легені. Комп’ютерний томограф лікарня ім. Є.Є. Карабелеша отримала у квітні й він працює на повну потужність. Поява нового сучасного комп’ютерного томографа (КТ) стала можливою у рамках програми президента «Велике будівництво».

Процедура на КТ абсолютно безболісна і не викликає у пацієнта клаустрофобію. Сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення і пише висновок.

“Дуже важливо, щоб особистий лікар мав зв’язок з діагностом. Тому що клініка і рентгенологічна картина взаємопов’язані,- зауважує Тетяна Роженко, – і якщо буває, так би мовити «незрозумілий» пацієнт, обов’язково спілкуємося з клініцистом, щоб більш конкретно поставити діагноз у нашому заключенні.”


Хоча через ковід зараз великий наплив пацієнтів. Навантаження зросло майже втричі.
Лікар займається дослідженнями на КТ, діагностичною рентгенографією та мамографією. Відділення тісно співпрацює з міським інсультним центром – роблять КТ головного мозку. Завдяки томографу нового покоління тепер значно розширився спектр обстежень черевної порожнини, провадиться контрасне обстеження судин і всієї кістково-м’язової системи.


З початку роботи КТ в лікарні пройшли обстеження 3879 пацієнтів. Зокрема, у жовтні комп’ютерну томографію легень зробили 713 особам – практично у всіх були виявлені патології, пов’язані з захворюванням на Covid-19. І вже за кілька днів листопада проведено 122 обстеження легень, у 80 випадках підтвердилися пневмонії? викликані коронавірусною інфекцією. Щоденно у відділенні проводиться понад 40 обстежень.

Вам також може сподобатися

Навчання відновили у 57 закладах освіти
Роботи, які виконувало КП «Херсонміськсвітло» 8 листопада

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X