У херсонських закладах освіти відбулися заходи до Міжнародного дня рідної мови

Новини
👁 633

Щороку, 21 лютого, відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні. У херсонських закладах освіти пройшли різноманітні тематичні заходи.

У Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №45 у класах проведено години спілкування, онлайн-уроки про мову, як найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.. Учні 1-4-х класів виготовили листівки та плакати.

Вихованці дошкільного відділення НВО ”ХАБАД” доєдналися до міського челенджу «А ти говориш українською?»
Для дітей закладу освіти рідними є дві мови – українська та іврит. На заняттях діти насолоджуються красою чарівного слова великих українських і єврейських дитячих поетів та прозаїків.

Під час челенджу вихованці старшої групи читали своїм молодшим друзям українські народні казки, а протягом сюжетно-рольової гри «Моя родина» співали колискові пісні українською мовою та на івриті, які почули від мам. Стало вже гарною традицією щодня не тільки говорити про багатство рідних мов, а й виховувати шанобливе ставлення до них.
Дошкільнята ЗДО № 40 також долучилися до відзначення Міжнародного дня рідної мови.

У закладі проводились різноманітні заходи: книжкова виставка «О рідна мово, скарб мій!», інформаційні «хвилинки» через VIBER для батьків «Мово! Ти дзеркало душі, країни та народу!», проведені тематичні заняття з дошкільниками. У кожній групі відбулася виставка малюнків, декоративно-прикладного мистецтва, прослуховування дітьми у записах українських пісень. Діти обмінювалися думками: яку мову вони вважають рідною і чому?

Шкільна родина спеціалізованої школи № 57 з поглибленим вивченням іноземних мов також долучилась до святкування.
У рамках Міжнародного дня рідної мови були проведені різноманітні заходи під гаслом «Відчуй смак української мови!..», які сприяли підвищенню національної культури, прищепленню любові до української мови.

У Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №27 відкриття святкових заходів розпочалося з ранкових зустрічей «Мова моя, калинова!», на яких діти більше дізналися про історію рідної мови, її мелодійність та неповторність. Дуже цікавою була інтелектуальна гра-вікторина знавців української мови «Перлини рідної мови!» З нагоди свята у школі пройшов бібліотечний урок «Мова – духовний скарб нації».

Вихованці Антонівського закладу дошкільної освіти № 26 розповідали вірші, виконували народні пісні, грали народні ігри, слухали та інсценували українські народні казки.

Міжнародний день рідної мови відзначали учні та вчителі Херсонського НВК І-ІІ ступенів N8. На заході, який провела вчитель української мови Тетяна Леоненко, учні наповнювали лепбук цікавинками, співали про рідне слово. Усі присутні отримали задоволення, пам’ятні браслети та солодкі подарунки.

Вам також може сподобатися

COVID-19 підтвердили ще у 474 херсонців
У лікарні ім. А. і О. Тропіних кисневу підтримку отримує 98 осіб

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X