У херсонських закладах освіти проводять навчання з цивільного захисту за допомогою гри-квесту

Новини
👁 248

Сьогодні ми мали змогу поспостерігати за тренувальними евакуаціями дітей у найпростіші укриття при виникненні надзвичайних ситуацій, відвідавши Херсонський заклад дошкільний освіти № 82 ХМР та Херсонську гімназію № 14 ХМР.

Слід заначити, що всього в Херсоні налічується 145 закладів загальної середньої та дошкільної освіти, з них у 70 наявні підвальні приміщення. Решта закладів працюють над укладанням договорів з сусідніми організаціями, які мають укриття та можуть прийняти у разі необхідності діток та персонал.

 – Для того, аби під час навчань зберігався спокій, а також, щоб не створювати стресових ситуацій для дітей, директори закладів ретельно спланували роботу цього напрямку. Педагогічний склад проінструктовано, перед навчаннями з батьками проводяться бесіди, з дітками працює психолог, а заняття проходять у вигляді гри-квесту. Наприклад, діткам пропонують знайти втрачену річ, або пограти в дослідників, – зауважує головний спеціаліст управління освіти міської ради Тетяна Кошилюк.

Як саме організовують тренування для діток у ЗДО № 82, розповіла його директорка Олена Устинова:

– Для нас така робота є повсякденною. Ми готуємо дітей до різних ситуацій. Навчання проводять згідно плану цивільного захисту. Під його реалізації відпрацьовуються інструкції на випадок різних надзвичайних ситуацій. Сьогодні проведено об’єктові навчання з евакуації, їх проводять щомісячно, аби кожен працівник відпрацював порядок дій. Найбільша відповідальність покладається на вихователів, адже від того як саме вони донесли інформацію до діток і залежить їхня зацікавленість.

Основним видом діяльності дітей дошкільного віку є гра. Саме тому для дошкільнятам старшої групи сьогодні запропонували пограти у квест-гру «Знайди загублену емблему своєї групи – сонечко». У її пошуках, дітки разом з вихователями швидко спустилися в укриття, адже маршрут такий їм добре знайомий.

Вихователька групи Оксана Качанова зазначає, що кожного разу в садочку реалізовують різні задумки, головне, щоб діткам було цікаво.

За словами директора закладу, садочок відвідує 295 дітей, укриття складається з трьох окремих кімнат, які, за необхідності, можуть вмістити 400 осіб.

– Ми постійно стежимо за станом підвального приміщення, аби в ньому було усе необхідне. В укритті наявна питна вода, вентиляція, хліб, лавки та стільчики по кількості діток у групах, ліжка, запаковані комплекти чистої постільної білизни, іграшки, електричні фонарики, аптечка, посуд одноразового використання, ємність для нечистот. Періодично технічний персонал зволожує пісковий настил, прибирає пил та наповнює ємності свіжою питною водою, – додає Олена Устинова.

Практичний психолог ЗДО № 82 Юлія Алексенюк зазначає, що в першу чергу робота проводитися з батьками, адже вони найкраще знають своїх дітей. У разі необхідності у групах проводять анкетування та працюють з кожною дитиною окремо.

Також аналогічні навчання сьогодні провели й у Херсонській гімназії № 14 ХМР. Директор закладу розповіла, що за необхідності гімназія зможе вмістити у своєму укритті 460 здобувачів освіти.

– Три дні поспіль у гімназії проводять навчання у форматі гри з цивільного захисту для учнів 1-4 класів. Щоб уникнути паніки, тренують кожен клас окремо, опісля проведуть навчання для усіх одночасно, – додає Оксана Герасимова.

Слід зазначити, що в гімназії до обладнання укриття підійшли креативно. Окрім усього необхідного для забезпечення комфортного перебування дітей, стіни приміщення прикрасили дитячими малюнками та розмістили куточок з розмальовками.

Учениця 2 класу ліцею Анна поділилася своїми враженнями зазначивши, що грає в такі ігри не вперше, під час гри їй зовсім не страшно, а навпаки цікаво та весело.

Питання формування навичок у дітей швидко сховатися в укриття є актуальним, але сформуватися вони можуть лише за умови періодичного тренування. Наразі в херсонських закладах освіти заняття проводять з учнями молодших класів та дошкільнятами, адже частина школярів перебуває на дистанційній формі навчання.

Вам також може сподобатися

Бюджетна комісія підтримала фінансові плани трьох херсонських лікарень
Завершився І тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X