У Херсоні вшанували пам’ять видатних державотворців та борців за незалежність Української держави.

Новини
👁 591

Сьогодні, 28 червня, до Дня Конституції України, на Алеї Героїв незалежної України відбулись урочистості на вшанування пам’яті видатних державотворців та борців за незалежність Української держави. Представники влади, священства та громадськості віддали данину шани героям України. Зокрема, секретар Херсонської міської ради Галина Лугова у своїй промові зазначила, що ми мусимо пам’ятати дату прийняття Конституції, тому що приймалася вона не просто: найгостріші сперечання викликали питання розподілу влади й власності, державна символіка, статус російської мови та статус Республіки Крим. Зараз, захищаючи основні цінності, визначені Конституцією України, на Сході гинуть діти України:

«Сьогодні дійсно урочиста подія, тому що ми відзначаємо День Конституції. Основний закон демократії, гарантії прав і свобод кожного громадянина нашої країни. Україна останньою з країн радянського простору, прийняла Конституцію. Наші обранці приймали основний Закон протягом 23 годин безперервної праці, і ми маємо пам’ятати й дату прийняття Конституції, і важливість її прийняття у створенні нашої незалежної держави.  Сьогодні день і сумний і святковий. Сумний, тому що гинуть наші хлопці, покладають свої голови за наше світле небо, за те, щоб ми з вами жили в нашій вільній Україні. Мусимо пам’ятати кожного, хто поклав своє життя за нашу свободу. Дуже боляче спостерігати, як відкриваються меморіальні дошки в закладах освіти, як отримують батьки нагороди своїх дітей, а діти – нагороди своїх батьків. Сумно і боляче. Тож, світла пам’ять усім, хто поліг за незалежність України! Сподіваюся, що нашими спільними зусиллями всі закони прав і свобод будуть дотримані. Я всіх закликаю до цього, – сказала Галина Лугова.

Верховна Рада України прийняла і ввела в дію Конституцію України в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Документ підтримали 2/3 депутатського корпусу, це 315 народних депутатів. Конституцією  затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою у складі України.

Вам також може сподобатися

Привітання міського голови та депутатського корпусу з Днем Конституції України
Тролейбуси допоможуть дістатися домівки 27 червня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X