У Херсоні вшанували пам’ять Героїв Крут

Новини
👁 132

У Херсоні вшанували пам’ять студентів Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира, гімназистів старших класів українських гімназій, які загинули в нерівному бою за Україну під Крутами.

Заходи відбулися на Алеї Героїв незалежності України.

Також під час засідання сесії Херсонської міської депутати вшанували пам’ять загиблих Героїв Крут хвилиною мовчання.

Нагадаємо, що сьогодні, 28 січня, о 14.00 год. у будинку культури селища Зеленівка проведуть годину пам’яті «Вони стояли за свободу…». 

Довідково.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова. З кінця грудня 1917 року загін Першої Київської юнацької школи ім. Б. Хмельницького під командою сотника Гончаренка обороняв станцію Бахмач, важливий залізничний вузол на кордоні УНР і РСФРР. 27 січня 1918 до них надійшло підкріплення з Києва – 1-ша сотня новоствореного студентського куреня, складена з добровольців – студентів Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Шевченка), гімназистів старших класів українських гімназій на чолі з сотником Омельченком.

Вранці 29 січня 1918 розпочався наступ на українські позиції 4-тисячного більшовицького загону петроградських і московських червоногвардійців. Українське військо, якому судилося вступити в криваву сутичку з цією ордою, налічувало близько 300 бійців Студентського куреню, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків – оце й усе.

Бій тривав до вечора, було відбито кілька атак, бойові втрати складали до 300 убитих, поранених, полонених. Командир Аверкій Гончаренко віддав наказ відійти до ешелону, який чекав за 2 км. Відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення, відчайдушно атакувала, але сили були нерівні. Одна чота (взвод) студентів у сутінках втратила орієнтир і вийшла на ст. Крути, уже зайняту червоноармійцями. 27 полонених юнаків (студентів і гімназистів) було розстріляно. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

Після розстрілу більшовики не дозволили поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва від червоних, за розпорядженням українського уряду, 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон полеглих у бою під Крутами на Аскольдовій могилі.

Вам також може сподобатися

КП «Міське дорожнє управління» розчищає та посипає дороги
Затверджено Міську програму розвитку фізичної культури і спорту

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X