У Херсоні відбувся семінар на тему діяльності ОСББ

НовиниСоціальна сфера
👁 234

02-04 липня 2021 року у Херсоні в рамках Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» відбувся тренінг для активних співвласників багатоквартирних будинків, представників ініціативних груп, що розпочали створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), голів правлінь ОСББ, вмотивованих членів правлінь ОСББ.

Протягом трьох днів учасники дізнавалися про особливості скликання та проведення установчих зборів об’єднання, проведення загальних зборів  співвласників, про загальні практики управління багатоквартирним будинком, про технічне обслуговування будинків. Окрім цього, учасники мали запитання щодо спеціальних програм ОСББ, методів управління й розвитку, та можливостями залученням додаткових ресурсів для своїх ОСББ.

Один з тренерів проєкту – Репицький Тарас, який є головою ОСББ у Львові, зазначив :

Приємно бачити вмотивованих учасників тренінгу, які прагнуть не лише особистісного розвитку, а й нових рішень та ідей на благо розвитку своїх будинків. Спектр проблематики у сфері житлово-комунального господарства в Херсонській області подібний, як і у кожному іншому місті, проте якщо докласти спільних зусиль – їх подолання лише питання часу“.

Цікавим кейсом для учасників стала тренінгова сесія про переваги створення асоціацій ОСББ, про  відносини суб’єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об’єднанні, як ефективно розпоряджатися наявними ресурсами та залучати додатково фінансові ресурси на свою статутну діяльність.

Інна Миронова, голова правління ОСББ «Вікторія+» поділилася своїми враженнями від корисної інформації:

«Я прийшла почути про внесення змін до нормативно-правових актів, що стосуються діяльності об’єднання, це зміни до ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», ЗУ  «Про житлово-комунальні послуги», «Земельний кодекс України» (в питаннях, що стосуються надання землі об’єднанню у  користування) тощо. Також мені було цікаво обмінятись досвідом з колегами в питаннях як ефективно організувати роботу ОСББ, як здійснити економічно обґрунтовану закупівлю комунальних послуг».

Надалі, учасники тренінгу та всі охочі будуть отримувати консультації від експертів проєкту, матимуть змогу поглибити свої знання на наступному тренінгу, а також взяти участь в навчальних поїздках містами України з метою вивчення досвіду та кращих практик.

Вам також може сподобатися

Де Херсонводоканал здійснює роботи
Вітання міського голови Ігоря Колихаєва та депутатів міської ради з Днем Національної поліції України

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X