У Херсоні відбувся інформаційний марафон «Захисти своє майбутнє!»

Новини
👁 176

У Херсоні відбувся інформаційний марафон «Захисти своє майбутнє!» до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Його провели Фахівці «Клініки, дружньої до молоді» (КДМ) КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша».
Під час інформаційного марафону «Захисти своє майбутнє!» протягом 10 днів у листопаді для студентів та старшокласників спеціалістами КДМ проведено 10 інтерактивних лекцій та 4 тренінги з елементами мозкового штурму, ігор, дискусій, перегляду відеофільмів. Фахівці відповідали на питання про профілактику ризикованої поведінки, методи контрацепції та збереження репродуктивного здоров’я. Відбулась відверта розмова про сексуальність та її прояви, про фізичну та психологічну сексуальну зрілість, про наслідки раннього початку статевого життя та стратегію утримування від сексу до досягнення більш дорослого віку.

Цікаво пройшла дискусія про необхідність відповідального ставлення до майбутнього батьківства, про моральні та соціальні наслідки незапланованої вагітності і абортів, про наслідки вагітності в дуже ранньому віці та під час пологів, про ускладнення від переривання вагітності. Під час тренінгів підлітки освоювали корисні навички: як сказати «НІ» та відмовитися від незахищених статевих контактів, як уникнути зараження на ВІЛ-інфекцію.

Фахівці «Клініки, дружньої до молоді» (КДМ) КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» впевнені: щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, треба подолати неосвіченість молоді у цих питаннях. Це найпріоритетніший напрямок роботи КДМ. Основна мета – привернути увагу молоді до проблем ВІЛ/СНІДу, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та нагадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції.

Якщо вам необхідна підтримка і допомога – звертайтеся до «Клініки, дружньої до молоді». В кабінеті КДМ надаються анонімні безкоштовні консультації з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу та психологічна підтримка. Чекаємо на вас за адресою: Тираспольська, 62, поліклініка, каб. 313.

Дізнайся свій ВІЛ статус сьогодні – будь впевнений в собі завтра!

Довідка. 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day). У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила цей день з метою зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Згідно з даними офіційної статистики ДУ «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я України станом на 01.01.2021 р. найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в м. Київ, в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській та Чернігівській областях. Значущість цієї проблеми зростає тому, що найбільшого розповсюдження ВІЛ-інфекція набуває серед підлітків та молоді віком до 30 років. Основним шляхом передачі залишається статевий (65%). Незахищені статеві контакти призводять до поширеності захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), в тому числі ВІЛ- інфекції. Однак серед молоді низький рівень інформованості стосовно шляхів зараження та засобів профілактики ВІЛ-інфекції. Тільки 17% відсотків підлітків мають правильні знання про шляхи передачі ВІЛ.

Вам також може сподобатися

Нагадуємо про дотримання основних правил пожежної безпеки у побуті в осінньо-зимовий період
Тимчасово перекрито рух транспорту на вул. Потьомкінській

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X