У Херсоні відбулися урочистості до Дня ліквідатора

Новини
👁 84

Сьогодні в Херсоні відбувся захід «Є місце подвигу не тільки в дні війни» до Дня вшанування учасників ліквідації на ЧАЕС.
Урочистості проходили у бібліотеці сімейного читання № 1, що у Таврійському мікрорайоні. Там зібралися представники Херсонської громадської організації «Союз ветеранів і інвалідів Чорнобиля», їхні родичі та друзі. Присутні згадали події, що сталася 26 квітня 1986 року та вшанували хвилиною мовчання людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття та всіх ліквідаторів, що пішли в засвіти.


На заході згадали також Почесного громадянина міста Бориса Олександровича Нєстєрова, який з перших днів Чорнобильської трагедії був на передовій. З ночі 26 квітня до 10 травня він керував роботою всієї армійської авіації з даху готелю «Полісся» в м.Прип’ять на відстані менш як 1200 м від зруйнованого Чорнобильського реактора. Особисто здійснив 51 бойовий виліт над зруйнованим ІV реактором. У результаті чого отримав високу дозу опромінення – 132 рентгени.


На заході також подивилися фільм про нього та презентували книгу Бориса Олександровича «Крылья Таврии».Під час заходу очільник Херсонської громадської організації «Союз ветеранів і інвалідів Чорнобиля» Валерій Гурківський зауважив, що нещодавно було знято фільм «Долі пронизані Чорнобилем» про місцевих ліквідаторів.
«Хочу подякувати всім, хто свого часу здійснив цей подвиг і врятував весь світ від загибелі», – наголосив він.

Херсонські ліквідатори також отримали невеликі подарунки від депутата Юрія Рожкова та переглянули виступи дітей до свята. Захід був організований за сприяння управління культури міської ради.

Вам також може сподобатися

У Корабельному районі контролюють санітарний стан та благоустрій
Шановні панове керівники закладів торгівлі та сфери послуг!

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X