У Херсоні відбулись громадські обговорення щодо внесення змін до генерального плану міста

Новини
👁 222

Для ознайомлення громадськості із запропонованими змінами до генерального плану міста 28 січня 2022 року їх оприлюднено на сайті Херсонської міської ради, а 17 лютого, відповідно до плану, проведено громадські обговорення.

Громадяни, які долучились до обговорення, висловлювали свої зауваження, побажання, висували пропозиції та ставили питання. Усе це фіксувалось та вносилось до протоколу.

– Серед ідей, які вже надійшли під час обговорення, є дійсно такі, які варто врахувати. Їх усі без винятку зафіксували та передадуть проєктувальникам  для того, аби кожну з них було розглянуто на предмет внесення у генплан. Проєктувальники вивчать надані громадськістю пропозиції на предмет відповідності їх нормативній базі, доцільності з точки зору розвитку міста. Після чого можливе їх внесення до генплану. Також ми чекаємо на висновки відповідних комунальних служб (Водоканал, управління транспорту тощо). Коли ми отримаємо повний комплект містобудівної документації, робота над схемою зонування міста завершиться. Генеральний план винесуть на розгляд сесії міської ради. – пояснює головний архітектор Херсона Ігор Юрчак.

Пропозиції змін розроблені лише в адміністративних межах міста. Зміни генплану території населених пунктів, які входять до складу територіальної громади, не пропонувалися.

– Я хочу, аби усі ще раз зрозуміли: це не новий генплан, це лише внесення змін. Тому що поняття генплану міста безстрокове, адже він існує та буде існувати. Ми можемо лише частково періодично вносити зміни. Після того як зміни приймуть, наступні можливо внести лише через декілька років. – пояснює архітектор.

Відповідно до плану розробки містобудівної документації на 2022-2033 роки, наразі напрацьовано зміни до основного генплану міста. Наступний етап – розробка комплексної схеми територіального розвитку, в яку увійде вся територіальна громада. Комплексна схема включатиме 6 генпланів старостинських округів Херсонської МТГ: Комишанський, Антонівський, Степанівський, Зеленівський, Наддніпрянський, Садівський.

Це пов’язано зі змінами у законодавстві України, зокрема – реформи децентралізації, унаслідок чого утворена Херсонська міська територіальна громада, до якої приєдналися зазначені населені пункти.

Довідково: Для того, аби подати свої пропозиції щодо змін до Генерального плану Херсона треба звернутися до юридичного замовника генплану – Департамента містобудування, архітектури та земельних відносин.

Зауваження та пропозиції громадськості до Проекту приймаються до 28 лютого 2022 року в кабінеті № 120  адмінбудівлі міської ради за адресою: просп. Ушакова, 37, у письмовому вигляді із зазначенням особи заявника та зворотної адреси для надання відповіді.

Пропозиції та зауваження можна надіслати електронною поштою на адресу: [email protected] ua.

Анонімні пропозиції або подані після 28.02.2022 не розглядаються.

Строк завершення розгляду пропозицій – 28.03.2022.

Вам також може сподобатися

Херсонці долучилися до Всесвітньої тихої акції “Ангели пам’яті”
“Гуманітарна” комісія розглянула 38 сесійних питань

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X