У Херсоні триває велике прибирання

Новини
👁 475


До 4 листопада відповідно до розпорядження міського голови Ігоря Колихаєва в Херсонській територіальній громаді триває місячник благоустрою.

До прибирання міста в рамках місячника долучилися міські комунальні підприємства, підрядні організації департаменту міського господарства, районні в місті ради, суб’єкти господарювання та звичайні жителі міста. Найперше в Херсоні вивозять опале листя та гілля, а також приводять до належного санітарного стану території.


Прибирання здійснюється у зручний для кожного час, а гілля та листя вивозиться на міське сміттєзвалище.


Зокрема, комунальне підприємство «Парки Херсона» щодня наводить лад у парках та скверах міста, що за ним закріплені.
Від листя сквери очищуються ретельно, а у парках (згідно зі стандартами) здійснюють обдув пішохідних доріжок та вивозять листя лише із зелених зон. Заступник директора підприємства Еліна Нікітенкова зауважує, що, крім листя, працівники підприємства прибирають й випадкове сміття.


«Загалом ми опікуємося 7 парками та 21 сквером. Обдув доріжок у нас відбувається щоранку. Вивіз листя та гілля – щодня. Загалом працюють 46 осіб», – зазначає вона.


Головний інженер підрядної організації департаменту міського господарства, що здійснює прибирання у центрі міста, Тетяна Косминіна зауважує, що, крім двірників, які працюють на всій закріпленій за ними території, прибирання також здійснюють і мобільні бригади. Останні ж виїжджають на зелені зони, де особливо багато опалого листя, прибирають та вивозять його. Одночасно кожного дня працюють до 25 осіб та орієнтовно вивозиться на сміттєзвалище 3 т різного сміття.


Голова Корабельної в місті ради Наталія Чорненька розповідає, що районна рада успішна провела тендерні процедури на визначення організацій, що ліквідовуватимуть стихійні сміттєзвалища, а домогосподарства району долучилися до місячника благоустрою: зрізають дерева, обрізають гілки, збирають листя. Активно із жителями міста з цього питання співпрацюють голови квартальних комітетів. За цей час вони зробили близько 70 попереджень щодо прибирання.
За словами Наталі Чорненької, районна рада також сповістила підприємства та організації різних форм власності щодо заходів з благоустрою упродовж  місячника.


«Нагадуємо, що міський полігон має можливість протягом місячника приймати гілля та листя безкоштовно. Відповідні талони ми надаємо за зверненнями громадян у відділ з питань життєдіяльності району. Всі необхідні телефони розміщені у нас на сайті», – наголошує вона.


Міське сміттєзвалище за талонами району вже прийняло понад 21 т листя й гілля та 80 т змішаного сміття.
Наталія Чорненька зауважила, що у цей час також відбувалися сумісні рейди з інспекцією з благоустрою щодо покращення санітарного стану. Було складено 5 протоколів на підприємства та організації.


Херсонські ОСББ також беруть активну участь у прибираннях. Частково благоустроєм там опікуються двірники, а частково – активні небайдужі мешканці будинків. Листя вже зібрано, квітники вичищені, гілля вивезено.


Зокрема, голова одного з міських ОСББ Тетяна Кузнєцова, зауважує, що для вивезення сміття на міський полігон вони у спілці з іншими будинками наймають відповідний транспорт.


Перший заступник директора департаменту міського господарства Володимир Чушак каже, що місячник благоустрою, який стартував 4 жовтня, відбувається у територіальній громаді досить активно. Загалом вже відбулося 89 «чистих суботників та четвергів», а міське звалище прийняло 57 т листя та гілля, але це без урахування прибирань, організованих ОСББ та керуючими компаніями.


Він зауважує, що й сам долучався до прибирань, які було організовано в його ОСББ, тому закликає членів громади приєднуватися до наведення ладу в місті.


«Нагадую, що прийом гілля та листя на міському полігоні в рамках місячника відбувається безкоштовно. Тому організації та підприємства різних профілів та форм власності можуть вивезти його безоплатно на міське сміттєзвалище відповідно до талонів, виданих районними в місті Херсоні радами. Закликаю громадян брати активну участь у забезпеченні належного санітарного стану на своїх територіях», – наголошує він.

Вам також може сподобатися

У Херсоні зареєстрували ще 497 випадків COVID-19
Сухий фонтан у Потьомкінському сквері передадуть у власність громаді

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X