У Херсоні триває процес висування кандидатур на отримання звання Почесного громадянина

Новини
👁 819

Звання «Почесний громадянин міста Херсона» є найвищою відзнакою нашої територіальної громади. Наразі у Херсоні вже активно триває процес висування кандидатур на отримання почесного звання. Станом на 21 липня вже отримали 7 заявок.

Усього ж в місті нараховують 47 Почесних громадян. З повним переліком можна ознайомитись у спеціальному розділі на офіційному сайті Херсонської міської ради.

Хто може претендувати на таке звання, які необхідно подати документи та що саме зміниться з прийняттям нової редакції Статуту – роз’яснює секретар Херсонської міської ради Галина Лугова.

Хто може стати Почесним громадянином?

Звання присвоюється особам за значний внесок у соціальний, економічний та культурний розвиток Херсона, а також за вагомі досягнення у галузях науки, освіти, культури, спорту, охорони здоров’я, охорони громадського порядку, будівництва та житлово-комунального господарства, підприємництва; за активну громадську та благодійну діяльність; інші заслуги перед Херсоном та Україною.

Звання присвоюється рішенням Херсонської міської ради один раз на рік, напередодні святкування Дня міста. Зазвичай, це відбувається на серпневій сесії.

Тим, хто отримав звання, вручається відповідне Свідоцтво, нагрудний знак та посвідчення.

Хто може подати кандидатуру?

Право висування кандидатур на присвоєння Звання належить:

– Херсонському міському голові;

– секретарю міської ради;

– постійним комісіям міської ради;

– депутатським фракціям міської ради;

– трудовим колективам підприємств, установ, організацій міста (незалежно від форм їхньої власності);

– громадським організаціям, профспілкам, творчим спілкам.

Сама себе людина висувати не може! Також не можуть присвоїти звання особам, які скоїли злочин, були засудженими і судимість яких не погашена

Які необхідно подати документи?

Перелік наступний:

– клопотання на ім’я міського голови;

– вичерпні біографічні дані про кандидата;

– обґрунтування доцільності присвоєння звання;

– фото, розміром 3х4 см (2 шт.);

– завірені копії паспорта.

До пакета документів можуть додаватися характеристика юридичних, фізичних осіб, громадських, партійних організацій, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість характеристик не обмежується).

Які пільги отримує Почесний громадянин Херсона?

Почесний громадянин має право на:

– 50% знижки на оплату житлово-комунальних послуг;

– щомісячну доплату до пенсії у розмірі 3 тисяч гривень за кошти міського бюджету;

– оплату лікування за кошти міського бюджету.

Чи можуть позбавити звання?

Почесний громадянин міста Херсона може бути позбавлений цього високого звання, якщо він своєю поведінкою дискредитує себе перед територіальною громадою, а також у разі порушення ним Конституції та законів України, що доведено в установленому законом порядку.

Питання щодо позбавлення звання вирішується на пленарному засіданні сесії міської ради.

Особа, позбавлена звання «Почесний громадянин міста Херсона», втрачає права та соціальні пільги, та має повернути  всі атрибути до міської ради.

– У проєкті нової редакції Статуту міської територіальної громади пропонуються певні зміни. По-перше, саме звання буде називатись Почесний громадянин Херсонської міської територіальної громади. По-друге, у разі затвердження нової редакції Статуту, висувати кандидатури на отримання звання Почесного громадянина зможуть виключно представники громадськості. І висування має бути підтриманим 100 голосами жителів громади. Перелік необхідних документів лишиться тим самим. – зазначає Галина Лугова.

Також серед запропонованих змін до Статуту: попередній розгляд кандидатур зможе здійснювати спеціальна комісія, яка складається з представників депутатських фракцій, які представлені у міській раді.

Важливий момент: наразі процес висування кандидатур на отримання звання Почесного громадянина відбувається на основі старої редакції Статуту. Бо навіть у разі прийняття нової редакції Статуту, протягом 5 робочих днів його мають подати на реєстрацію до органу юстиції. Сам процес реєстрації триватиме до 30 днів.

Вам також може сподобатися

23 липня відбудеться чергова сесія міської ради
Оксана Погомій: Справедливість як поклик

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X