У Херсоні провели акцію присвячену кримському спротиву російській окупації

Новини
👁 72

Уся Україна готується відзначити 10-ту річницю початку кримського спротиву російській окупації.

Акцію, яка поєднала регіони, ініціювало управління культури Херсонської міської ради і звернулося за підтримкою до архітекторок Тетяни та Єлизавети Євсеєвих, авторок проєкту відродження кам’яних вишиванок Нової Каховки. У Львові було зроблено частину арт-об’єктів, які передали до Херсона. У заготовках поєднали колорит кам’яних вишиванок і кримськотатарський герб, символ опору окупації Криму, рушійною силою якого стали корінні жителі півострова.

Сьогодні у Херсоні діти разом з батьками та представниками ХМВА розмалювали орнаментальні панно, виготовлені у техніці різьблення по сирому тиньку авторства українського художника-бойчукіста Григорія Довженка. Один із цих оригінальних виробів буде розміщений на одному із протиуламкових укриттів, де зображений мурал на кримську тематику.

Відбувався майстер-клас у Херсонській Центральній бібліотеці для дітей. На ньому були присутні також представниця кримськотатарського народу, активна учасниця Революції Гідності Айше Маміна та башкірсьа татарка, волонтерка, патріотка України Римма Цигульська.

Пані Айше розповіла історію розвитку подій 26-го лютого 2014 року саме в Криму, яке нині становище кримських татар на півострові. Головне, віра у звільнення не покидає людей в окупації.

Спротив триває! Крим – це Україна!

Вам також може сподобатися

На маршрутах міста працюють 67 одиниць транспорту
У громаді вшанували пам’ять загиблих працівників комунальних підприємств

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X