У Херсоні працюють над створенням стратегії розвитку освіти в умовах реформування

Новини
👁 269

Сьогодні, 13 серпня, робоча група з розробки стратегії освіти міста Херсона вже не вперше зібралася, аби попрацювати над новою стратегією розвитку освіти в умовах реформування галузі.

На обговорені були присутні: секретар міської ради Галина Лугова, в.о заступника міського голови Сергій Циганок, начальник управління освіти Наталя Журженко, депутат міської ради, радник міського голови з питань освіти В’ячеслав Білковський та керівники закладів освіти.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту», визначені наступні рівні освіти: початкова – перший рівень повної загальної середньої освіти (початкова школа), базова середня освіта – другий рівень повної загальної середньої освіти (гімназії), профільна середня освіта – третій рівень повної загальної середньої освіти (ліцеї).

«Законом передбачено існування структурних підрозділів різних рівнів освіти у складі однієї юридичної особи», – зазначає Наталя Журженко.

Виходячи з цього, збереження закладів освіти І-ІІІ ступеня під одним дахом, згідно закону, можливе лише як виключення, яке має бути чітко обґрунтованим.

Сергій Циганок, звертаючись до керівників закладів освіти, зауважує:

«На реформування галузі освіти у нас є два роки. І ви маєте розуміти, що діяльність усіх освітніх закладів буде приведена у відповідність до чинного законодавства. Ми можемо сперечатися про рівні освіти, але реформувати освіту необхідно, і якщо ми цього не зробимо – діти не зможуть отримувати документи про освіту державного зразка, а галузь освіти не отримає державну субвенцію на виплату заробітної плати педагогам».

За його словами, міська влада має використати усі існуючі можливості для збереження мережі початкових шкіл та гімназій, адже вони мають бути доступними для дітей.

При формуванні ліцеїв, у першу чергу, увага звертатиметься на результативність освіти, яку надавала школа І – ІІІ ступеня. Тобто, школи, які дають на сьогодні високий рівень знань, розглядатимуться, як бази для створення ліцеїв. Їх у місті планують створити достатню кількість, щоб задовольнити потребу херсонців в отриманні повної загальної середньої освіти академічного профілю.

Прокоментувала засідання робочої групи начальниця управління освіти Наталя Журженко.

Вам також може сподобатися

Херсон дивував гостей з Одеси та Миколаєва колоритними двориками та унікальними стравами
Секретар Херсонської міськради Галина Лугова провела нараду зі старостами округів

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X