У Херсоні обговорили ситуацію із захворюваністю на туберкульоз та ВІЛ

Новини
👁 98

Сьогодні відбулося засідання міської ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ під головуванням в.о. заступника міського голови Романа Головні.

Члени ради заслухали  Ольгу Демедюк, медичного директора з поліклінічної роботи лікарні ім. Є.Карабелеша та Світлану Пшеничну, заступника медичного директора з медичного обслуговування дорослого населення лікарні ім. А.і О. Тропіних.

За словами Ольги Демедюк, за І півріччя цього року досягнуті позитивні результати по зниженню захворюваності на туберкульоз у Суворовському районі міста. Незважаючи на ці дані, лікарів турбує питання можливого недовиявлення хворих,  що спричинено пандемією COVID-19. Для виявлення носіїв хвороби застосовуються сучасні методики: скринінгове анкетування,  туберкулінодіагностика, молекулярно-генетичні дослідження, а також рентгенологічні дослідження. За словами Ольги Демедюк, головне завдання не тільки виявити носія хвороби, а й провести роботу щодо непоширення інфекції.

Про хід виконання заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та про ситуацію у Корабельному районі розповіла Світлана Пшенична. Упродовж І півріччя 2021 pоку лікарня була забезпечена швидкими тестами для обстеження на ВІЛ, отриманих за програмою ПЕПФАР, а також придбаними за кошти державного та міського бюджетів. За звітний період швидкими тестами обстежено 1421 особу.

На базі дитячої поліклініки №2 успішно працює кабінет «Клініка, дружня до молоді». Протягом 6 місяців 2021 року за консультаціями до кабінету звернулося 526 підлітків. Кабінет надає послуги безкоштовні, конфіденційні та за бажанням – анонімні консультації: педіатра, психолога, а також безкоштовне, анонімне обстеження на ВІЛ-інфекцію та інфекції, які передаються статевим шляхом.

Усі групи, про які говорили на раді, відносяться до групи ризику, і потребують профілактичної роботи, надання адресної допомоги хворим, супровід їхнього лікування, реабілітаційних заходів тощо – і допомогою у їхньому вирішенні є громадські організації.

«Я однозначно підтримую взаємодію громадських організацій та влади. І ми готові фінансово підтримувати їхню діяльність. Для координації взаємодії пропоную окремо провести зустріч з цього питання на цьому тижні», – зазначив Роман Головня, підсумовуючи нараду.

Вам також може сподобатися

Чергове засідання Координаційного комітету з питань громадського бюджету в місті Херсоні відбудеться 30 вересня 2021 року о 14.00 у великому залі адмінбудівлі Херсонської міської ради.
«Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка-2021» розпочав прийом заявок

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X