У Херсоні готують до зрізання аварійні дерева

Новини
👁 269

У Херсоні розпочалися обстеження зелених зон міста спеціальною комісією з перевірки аварійних дерев. Ця комісія створена рішенням виконкому і відтепер працюватиме тричі на тиждень. Її завдання – виявити аварійні та сухостійні дерева для подальшої санітарної обрізки чи видалення. Огляд дерев розпочався на вулицях Небесної сотні, Університетської, Перекопської та І. Кулика. Її члени під час своєї роботи обстежать кожне дерево та визначать ті, що будуть готуватися на зріз.

“Як правило, в аварійному стані знаходяться тополі, що були посаджені понад 40 років тому. Вони мають трухлявий стовбур та нестійку кореневу систему, що може призвести до аварійної ситуації”, – зазначає під час огляду на вул. Небесної сотні Володимир Шум, спеціаліст відділу екології департаменту міського господарства.

Згідно з інвентаризацією минулих років, у місті (на території 34 магістральних вулиць, які були тоді обстежені) виявлено понад 3 тис. дерев у незадовільному аварійному стані.

“Упродовж останніх 10 років системна робота над ліквідацією старих дерев не велася. Час втрачено, тому маємо їх так багато у місті”, – зауважує заступник начальника Інспекції з контролю за благоустроєм Віталій Рубанець.


Голова Інспекції з контролю за благоустроєм Олена Мазур зауважує, що для того, щоб почати зрізати ці дерева необхідно отримати складений акт комісії для підтвердження їхньої аварійності.

“Цього року двічі був оголошений тендер на зрізання дерев, але, на жаль, на нього в обох випадках ніхто не заявився. Саме з цієї причини на території міста впродовж 5 місяців вони не зрізалися. Уточню, що ми не можемо контролювати тендерні процедури чи якось впливати на них, а результати бачимо лише при розкриванні пакетів”, – підкреслює особливості конкурсного процесу вона.

Проте, за словами Олени Мазур, нещодавно успішно відбувся новий тендер, тому тепер робота в Херсоні буде відбуватися у цьому напрямку максимально активно, і вже найближчим часом заплановано зрізання приблизно 1 тис. дерев. На це передбачено 5 млн грн.

Окрім того, місто буде шукати рішення й щодо видалення всіх інших дерев, що були виявлені в неналежному стані.

Начальник інспекції з контролю за благоустроєм підкреслює, що до зрізання аварійних дерев приєднаються КП «Парки Херсона», які працюватимуть у Покровському сквері та Шевченківському парку, та ОСББ на прибудинкових територіях.

Олена Мазур зазначає, що на наступний рік вже запланована інвентаризація решти дерев у місті.

Вона також наголошує, що одночасно із виділенням коштів на зрізання дерев у Херсоні закладено кошти й на озеленення міста в наступному році.

Вам також може сподобатися

Бюджетна комісія розглянула остаточний проєкт головного фінансового документу громади
Боксери херсонської ДЮСШ «Спартак» привезли нагороди зі Львова

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X