У Дніпровському районі продовжуються рейди-обстеження суб’єктів господарювання

Новини
👁 172

 Легалізація „тіньової” зайнятості та заробітної плати – надзвичайно серйозна та актуальна соціально-економічна проблема. Неофіційне працевлаштування для працівника – це відсутність соціальних гарантій і прав на: відпустку, у т.ч. у зв’язку з вагітністю і пологами; оплату листка непрацездатності; виплату вихідної допомоги при звільнені з роботи; призначення пенсійного забезпечення залежно від трудового стажу; збільшений розмір допомоги з безробіття; соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань тощо. Своєчасність та повна сплата єдиного соціального внеску роботодавцем має безпосередній вплив на розмір пенсії пенсіонерів, які отримують її вже сьогодні, та тих, хто отримуватиме її в майбутньому.

      Згідно з наданими Херсонською міською радою повноваженнями, управлінням праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у місті ради постійно здійснюються заходи контролю за забезпеченням конституційних прав працівників на своєчасність виплати та ліквідації заборгованості із заробітної плати, легалізації її виплати та оформлення трудових відносин: з метою сприяння дотриманню державних гарантій у сфері праці, підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників у Дніпровському районі в 2021 році проведено  39 рейдів – обстежень профільною робочою групою за участі представників районної у місті ради,  ГУ ДПС у Херсонській області, ГУ Держпраці у Херсонській області, Пенсійного фонду України, Херсонського міського центру зайнятості, обстежено 369 суб’єктів господарської діяльності. Факти неоформленої найманої праці виявлено у 33-ох суб’єктів господарської діяльності, в яких не були офіційно працевлаштовані 48 працівників. Після проведення адресної роз’яснювальної роботи з керівниками та власниками суб’єктів господарювання всі вони офіційно працевлаштовані.

     11 лютого 2022 року проведено четвертий з початку нового календарного року рейд робочої групи, обстежено 12 суб’єктів господарської діяльності. Роботодавці усвідомлюють важливість легальної виплати заробітної плати і працюють у законодавчому полі, але є випадки, коли роботодавець навмисно чи несвідомо  допускає порушення чинного законодавства: за запитом членів робочої групи одним суб’єктом господарської діяльності не надані  підтверджуючі документи щодо офіційного працевлаштування п’яти найманих працівників. Робочою групою встановлено термін усунення порушень трудового законодавства, в противному випадку доведеться витрачатись набагато більше, ніж сплачувати податки за легально працевлаштованого працівника, та нести суттєві збитки через сплату колосальних штрафів.

      За результатами попередніх 3-ох рейдів-обстежень виявлені робочою групою порушення усунуто, 5 найманих працівників працевлаштовані згідно з повідомленнями про прийняття на роботу за основним місцем роботи. 

                                                               

Вам також може сподобатися

У Херсоні оголосили конкурс підтримки бізнес-ідей, що стосуються розвитку туризму
У Суворовському районі опікуються благоустроєм

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X