Тиждень обізнаності про рак простати та чоловіче здоров’я

Новини
👁 128

Кожного року в листопаді відбувається #Movember або ж #Вусопад, коли чоловіки протягом місяця відпускають вуса та бороди. Таким чином, вони нагадують про проблему раку простати.

Простата (передміхурова залоза) — це невелика залоза форму якої можна порівняти з волоським горіхом. Вона виробляє насінну рідину, що живить та транспортує сперматозоїди. Рак простати — злоякісне новоутворення, що розвивається з епітелію передміхурової залози. Ця недуга  є одним з найбільш поширених онкологічних захворювань  серед чоловіків

Деякі види раку простати можуть рости повільно та обмежуватися передміхуровою залозою, у такому випадку вони потребують мінімального лікування. Проте інші види раку, більш агресивні, можуть швидко розростатися за межі залози —  в сусідні тканини. 

Рак є другою найпоширенішою причиною смерті після серцево-судинних захворювань у світі. Рак простати є одним з найбільш поширених онкологічних захворювань  серед чоловіків. На ранній стадії рак простати не має симптомів. Коли ситуація погіршується, на пізніших етапах, чоловік може помітити:

– проблеми із сечовипускання;

– ослаблення струменя сечі;

– кров у сечі;

– кров у спермі;

– біль у кістах;

– значне схуднення;

– імпотенцію.

У Центрі громадського здоров’я зауважують: якщо у вас з’являються ці симптоми або один із них, обов’язково звертайтеся до лікаря.

Чоловіки старшого віку, а також люди, у чиїх сім’ях був виявлений рак простати, мають більший ризик розвитку раку простати. Якщо у вас є підвищений ризик розвитку раку простати, проконсультуйтеся із лікарем щодо можливості чи необхідності проведення тесту на визначення рівня простат специфічного антигену (ПСА).

Вам також може сподобатися

Херсонців запрошують долучитися до ініціативи #ЩедрийВівторок
Міське дорожнє управління готується до зими

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X