«Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка – 2021» закінчився, переможці отримали нагороди

Новини
👁 298

19 листопада у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося нагородження номінантів IX відкритого регіонального фестивалю «Таврійський тиждень мистецтв/Zабалка – 2021».

Символом дев`ятого за рахунком фестивалю є покровителька мистецтв – Муза. Цим образом на «Zабалці – 2021» поєднуються традиції класичного мистецтва і сучасні тенденції. Ідею підкріплює слоган фестивалю – «Від класики до сучасності».

У цьому році, через карантинні обмеження, «Zабалка» проводилася здебільшого в онлайн-форматі. Тому всі бажаючі мали змогу побачити творчий звіт таврійського мистецтва на Інтернет-ресурсах Гончарівки: сайті, порталі «Арт-Кавун», сторінках у Фейсбуці та Інстаграмі, каналі YouTube.

Участь у «Zабалці-2021» брали 150 митців. Серед них учасники з Херсона, Миколаєва, Одеси, Києва, Софії, а також із багатьох населених пунктів Херсонщини: Олешок, Скадовська, Чорнянки, Каланчака, Малої Олександрівки, Білозерки, Великої Олександрівки, Красного, Верхнього Рогачика, Асканії-Нова, Нової Каховки.

Але ж не «онлайном єдиним»: 30 різнопланових експозицій було представлено під час фестивалю на просторах Гончарівки. Це атмосферні фотовиставки, художні експозиції як дорослих, професійних художників, так і талановитих дітей, майстерні вироби декоративно-вжиткового мистецтва.

Ми щасливі, що в цьогорічному фестивалі мистецтв взяли активну участь бібліотеки області, які представили творчість своїх талановитих користувачів.

Традиційні для «Zабалки» майстер-класи теж відбулися! Наші гості зробили чудові троянди у техніці валяння по-мокрому і бісерну прикрасу в техніці «станкове ткацтво».

Творче об`єднання «Поетична Шафа» також традиційно зібралося в лаунж-зоні Гончарівки на «Листопадні читання», а стрім у Facebook мав великі перегляди справжніх поціновувачів поезії та музики.

Щодня у вечірній час любителі кіномистецтва відвідували наш своєрідний онлайн-кінотеатр – #КіноЗабалку – на наших інтернет-ресурсах, щоб насолодитися ексклюзивним кіноконтентом переможців цьогорічних фестивалів  «Кінокімерія», «ЛІНЗА» та «БАРДАК».

Нагороди в номінаціях «Таврійського тижня мистецтв/Zабалка – 2021» отримали:

У номінації «Найкраща художня виставка фестивалю» – художня студія «Оригінал» (Херсон) за виставку «Палітра натхнення» (керівник – Ничипорчук Тетяна).

У номінації «Візуальне мистецтво. Найкраща робота» – учні художньої студії «Оригінал»: Яковенко Аліса за картину «Дівчина-природа» (холодний батик), Кос Любов за картину «Лаванда» (олійний живопис), Кутовий Артем за картину «Зимовий вечір» (олійний живопис).

У номінації «Втілення патріотизму та творчості» – херсонська художниця Стаднік Лілія за виставку олійного живопису «До 30-річчя Незалежності».

У номінації «Найкращий музичний дебют на фестивалі» – юний вокаліст Ніколаєв Деніс (Білозерка) за чудове виконання пісні «Рідна мати моя».

У номінації «Найкращий фотопогляд на херсонську самобутність» – молодий фотохудожник Гліб Петрук за онлайн-фотовиставку «Kherson Urban Style».

У номінації «Найкраще втілення символів історичного Херсона» – гурток судномоделювання Херсонського центра позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівник – Попов Олексій). 

«Найрізноплановіша колекція робіт на фестивалі» – за колекцію «Таланти дітей» гурток «Чарівна намистина» Херсонського центру позашкільної роботи Херсонської міської ради (керівниця – Кубарова Ганна).

У номінації «Найкращий майстер-клас фестивалю» – Птаха Марія (Херсон) за майстер-класи з мокрого валяння з виготовлення червоної троянди і сніговичка.

У номінації «Особливий погляд на світ» – Гайдай Марія (Приморське) за експозицію «Яскравий світ Марійки Гайдай».

У номінації «Родинний бренд фестивалю» – Гусаченко Ольга та Олена за колекція прикрас та аксесуарів для жінок «Поза часом».

У номінації «Літературні читання на фестивалі» – Мовчан Альона, натхненниця творчого об`єднання «Поетична Шафа».

У номінації «КіноЗабалка» – режисер Микола Дуднік (Херсон) за короткометражку «Неймовірні пригоди самотнього старця».

«Найкраща фотозона на фестивалі» – дизайнер Мазунова Юлія (Херсон) за оригінальну фотозону «Очі янгола».

Також відзнаки фестивалю мистецтв відправилися до Каланчака – художньому колективу «Храм доброго мистецтва» в номінації «Найкращому творчому гуртку фестивалю»; до селища Кар`єрного, бібліотека-філія якого перемогла у номінації «Бібліотеки області на фестивалі».

А користувач бібліотеки Богдан Омеліч став переможцем у номінації «За універсальність творчості».

У номінації «Найактивніший блогер фестивалю» ми відзначаємо Любов Семенову, яка стала найактивнішою розповсюджувачкою новин і матеріалів фестивалю.

У номінації «Найзапальніші танці фестивалю» ми вітаємо з перемогою студію східного танцю та трайблу «Байрамбіка» (керівник – Жерновкова Олена).

У номінації «Театральне мистецтво на фестивалі» перемогла вистава «Сонечко рятує світ» Новокаховського театру юного глядача.

Номінація «Столичний погляд» принесла перемогу Київському фотоклубу «9х12», завдяки двум унікальним фотовиставкам: «Пані, панове і панянки» і «Де продати вчорашній день».

У номінації «За втілення символу фестивалю у дизайнерській колекції» вітаємо Марину Стужук (Асканія-Нова) за колекцію «Сама собі Муза».

Вам також може сподобатися

ФРІ у Херсоні шукає молодь, що хоче змінювати рідне місто
Дитячу літературу шрифтом Брайля можна знайти у Гонарівці

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X