Тарифи на тепло для населення цього опалювального сезону не будуть зростати

НовиниСоціальна сфера
👁 774

Сьогодні, 5 жовтня, відбулась нарада під головуванням заступника міського голови Володимира Пепеля з відповідальними особами міської ради, директором департаменту міського господарства, начальниками управлінь, керівниками комунальних підприємств стосовно меморандуму про непідвищення рівня тарифів, підписаного у Києві під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад 30 вересня.

За дорученням Президента України Володимира Зеленського, Кабінет Міністрів, НАК «Нафтогаз України», Асоціація міст України та Палата місцевих влад Конгресу напрацювали Меморандум, згідно з яким до кінця опалювального сезону тарифи на тепло для населення не зростатимуть.

Відповідно до Меморандуму, для  населення, що отримує тепло від теплопостачальних комунальних підприємств, Уряд зафіксував ціну на газ на рівні 7,40 грн/м3. Для бюджетних установ ціну зафіксували на рівні 13,60 грн/м3 без ПДВ, інші сфери – 24,70 грн/м3.

Місцеві бюджети мають передбачити гроші на збільшення фінансування теплопостачання лікарень, садочків, шкіл, закладів культи, ін. Різницю в тарифах  на тепло, пов’язану з вартістю газу, Уряд обіцяє частково компенсувати. Втім, як саме відбуватиметься компенсація та на яких умовах допоки не відомо.

«Для населення тепло ми повинні відпускати за минулорічними тарифами. На моє питання, якою буде дотація цього року – чіткої відповіді не отримав. Повідомляють, що дають різницю тарифів, у тому числі, за попередні роки», – сказав Володимир Пепель про підсумки робочого відрядження до Києва. На наступний рік Меморандум регламентує спрямування у місцеві бюджети 4 % ПДФО, а це близько 11 млрд грн., та залишити 13,44% акцизного збору із пального. Тепер потрібно визначитися, як дотувати цей рік, – зазначив Пепель.

До участі у нараді долучився й міський голова Ігор Колихаєв. Позиція очільника Херсона в цьому питанні непохитна: треба створити для херсонців всі умови, щоб вони могли за бажанням легко переходити на автономне опалення.

«Я звертаюся до керуючого заступника, директора департаменту: негайно розробити умови, завдяки яким люди цілими будинками зможуть відключитися від централізованого опалення, якщо вони того бажають. А такі вимоги у наших містян є! Не зволікайте, сесія відбудеться наприкінці цього місяця й ми вже маємо запропонувати херсонцям альтернативу. Місто втомилося бути вічним заручником опалювального сезону», – зазначив Ігор Колихаєв.

Крім того, міський голова додав, що не дивлячись на здорожчання газу в Україні та Європі, населення сплачуватиме за минулорічними тарифами. Інше питання – газ для бюджетної сфери. Для місцевого бюджету це питання стоятиме гостро, адже різниця у 7-8 тис грн стане десятками мільйонів втрат, тобто Меморандум повністю не компенсує збитки місцевого бюджету.

«Ми прийняли тарифи з теплопостачання бюджетної сфери і категорії «інше», тож зараз, оскільки змінюється газова складова, маємо їх переглянути. Для цього потрібно створити робочу групу», – зауважив Володимир Пепель.

Заступник міського голови Оксана Рукавішнікова, яка й очолює робочу групу з перевірки розрахунків тарифів, запропонувала провести засідання завтра, 6 жовтня. Там розглядатимуть порядок перегляду тарифів на двох підприємствах – «Херсонтеплоенерго» та «ТЕЦ» у розрізі перерахунку складової вартості газу для бюджетної сфери. Ці підприємства корегуватимуть також тарифи для категорії «інше».

Приватні ж підприємства мають надати всі розрахунки по трьом складовим: тариф для населення, тариф для бюджетної сфери, та категорії «інше». Потім проходитимуть процедуру громадських слухань і затвердження тарифів на виконкомі.

Вам також може сподобатися

Корабельна райрада роз’яснює правила надання інформації на звернення та запити громадян
У Дніпровському районі провели рейд з виявлення порушників правил благоустрою

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X