Стартував проєкт з українознавства «ДНК українського Півдня». 

Новини
👁 199

28 вересня 2023 року за ініціативи та підтримки управління освіти Херсонської міської ради стартував проєкт з українознавства «ДНК українського Півдня». 

Мета проєкту: реалізувати інтерес небайдужої громадськості до вивчення і розуміння мовно-літературного та історико-культурного надбання півдня України; допомогти краще пізнати історію краю, досягнення українців цієї місцевості, які стали фундаментом у розбудові регіону та увійшли до світової історії. Проєкт передбачає сім зустрічей, один раз на місяць.

Сьогодні до першої зустрічі з дослідження історії Херсонщини доєднались 115 учасників. 

Відкрила захід очільниця управління освіти ХМР Наталя Журженко, наголосивши на значущості теми української національної ідентичності, яку гостро диктують нам ті страшні події, які увірвались у життя кожного українця 24 лютого 2022 року. Але південь України завжди був українським! А Херсон – нескореним!

Христя РАВЛЮК, телеведуча, підтримала ідею дослідження краєзнавства півдня України і пообіцяла присвятити цьому одну зі своїх передач.

Перед учасниками проєкту виступили Володимир В’ЯТРОВИЧ – з 2014 по 2019 рр директор інституту національної пам’яті, історик; Андрій ЛОПУШИНСЬКИЙ – дослідник історії Херсонщини; Павло ТОКАЛЕНКО – кандидат історичних наук, член Національної спілки краєзнавців України, учитель історії Херсонського НВК №15.     

 Разом вивчали хроніки степової місцевості: першу згадку про мовну культуру жителів, побут та козацьку флотилію Сидора Білого, Прогноївську паланку Запорозької Січі (нині село Геройське), степи північного Причорномор’я, які протягом століть часто змінювали своїх господарів. Говорили про те, що тут були візантійські колонії, панували скіфи і сармати, готи, анти, хозари і печеніги, якою мовою говорили, у що вірили і де було найстаріше родовище солі у світі;  Кам’янську й Олешківську Січі на Херсонщині, постать Костя Гордієнка, панування Івана Мазепи та історичні довідки про нову флотилію – Лиманську.

Сподіваємось, що проєкт «ДНК українського Півдня» допоможе знайти історичну правду, розібратись у тому, як і ким насаджувалась суспільству хибна думка про «ісконно рускіє землі», бо це вже питання національної безпеки.

По завершенні проєкту буде сформовано електронну збірку для педагогів, які викладають предмет «Історія України».

Шануємо героїв, завдяки яким маємо можливість говорити, досліджувати історичну правду рідного краю!

Дякуємо ЗСУ, що можемо жити й працювати у вільному Херсоні!

Вам також може сподобатися

Вогнеборцям довелось протягом двох годин ліквідовувати наслідки ворожих обстрілів
Де у Херсоні прибирали 28 вересня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X