Сьогодні виповнилися 80-ті роковини Голокосту: про графічний триптих «Бабин Яр» та інші роботи Фелікса Кідера в музеї ім. Шовкуненка

НовиниНовини ОТГ
👁 280

Сьогодні, 29 вересня, виповнилися 80-ті роковини початку однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту – масових страт євреїв нацистськими окупантами в урочищі Бабин Яр міста Києва.

Масові заходи, які сьогодні проходять по всій Україні, спрямовані на збереження міжнаціонального миру, злагоди та вшанування пам’яті жертв терору.

Управління культури Херсонської міської ради пропонує познайомитися з одним з найкращих по образно-художньому вирішенню, емоційній насиченості та майстерності виконання творів Фелікса Кідера, заслуженого художника України. Він був достатньо плодовитим майстром, а також щедрою і безкорисною людиною. Численні твори майстра зберігаються сьогодні у приватних колекціях світу.

У колекції Херсонського художнього музею ім. О.О. Шовкуненка його творчий доробок репрезентовано півтора тисячами графічних аркушів живопису. Серед них – портрети, натюрморти, пейзажі, тематичні гостросоціальні композиції. На жаль, графічний триптих «Бабин Яр» (1990-91), про який піде мова далі, зберігається сьогодні у приватній колекції.

Ліва частина триптиха має назву «Монстр», центральна – «Чорні трави» та права – «Гніздо для птаха». Навіть на перший погляд на нього відзначається глибина відчуття художника, якому тема Голокосту була близькою та болючою. Образ старенької жінки-матері на тлі чорних трав та юдейської мінори сприймається реквіємом, вічною молитвою про загиблих мучеників. Ліва частина триптиху – зображення недолюдку, перевертня – це символ нацизму, агресії звіра в подобі людини. Права частина знімає емоційне загострення головного сюжетного мотиву, зображуючи людину з музичним інструментом як символом гармонії, птаха як образ душі та продовження життя.

Символіко-алегорійні твори Фелікса Кідера є дуже характерними для цього автора, проникливого філософа, вдумливого художника, яскравого та непересічного херсонського майстра загальноукраїнського і світового масштабу.

Вам також може сподобатися

Щоденна робота Департаменту міського господарства на прикладі одного дня
Суворовський виконком не припиняє ліквідовувати стихійні сміттєзвалища

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X