Сьогодні вшановуємо подвиг Героїв бою під Крутами

Новини
👁 42

29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Цей бій був оборонною операцією, яка зупинила російського ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути. Тоді київські юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п’ятої колони під назвою “повстання на заводі Арсенал” у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин.

Проголошення 22 січня 1918 року незалежності Української Народної Республіки і перше у ХХ столітті її офіційне визнання утвердило на політичній карті світу нашу державу. Хоч вона проіснувала три роки, але був час безперервної боротьби за її збереження.

Далі (завдяки підтримці німецьких та австро-угорських військ відповідно до Брестського договору 1 березня 1918 року) українці звільнили від більшовиків Київ, а у квітні – майже всю Україну. В першій у XX столітті війні з російським агресором – радянською Росією – перемогла Українська Народна Республіка.

Цікаво, що на початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині.

Не варто забувати, що Крути – місце катувань і розстрілу 27 полонених студентської чоти, які, заблукали в темряві й повернулися до станції, що на той час уже була зайнята більшовиками. За понад сто років у росіян не змінилися способи ведення війни. В сучасному збройному протистоянні армія РФ так само несе на окуповані території мародерство, масові вбивства, катування.

І ми знаємо, що поразка у війні з Росією означає для українців репресії, Голодомор, депортації та знищення нашої ідентичності.

Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави й готове цей вибір захищати.

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Вам також може сподобатися

Де у Херсоні прибирали на вихідних
На маршрутах міста працюють 97 одиниць транспорту

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X