Сьогодні відбулась робоча нарада з питань реалізації повноважень, наданих старостам округів.

Новини
👁 435

23 червня вчергове відбулась робоча зустріч секретаря міськради Галини Лугової зі старостами округів за участі фахівців департаменту правової політики і якості та департаменту землекористування. Основні питання, які обговорювали на нараді:

  • довідки, що раніше видавалися сільськими й селищними головами: зараз повноваження передані старостам громад. Втім, як пояснила перший заступник директора департаменту правової політики і якості Тетяна Жакун, існують підзаконні акти, які ще залишилися зарегульованими на голів сільських, селищних і міських рад щодо видачі довідок. Найближчим часом Верховна рада України розгляне Законопроєкт стосовно розвитку інституту старост, в якому повноваження старост будуть розширені;
  • виконання старостами повноважень щодо закону про нотаріат:  уповноваження органами місцевого самоврядування осіб на вчинення нотаріальних дій передбачених статтею 37 Закону про нотаріат;
  • необхідність затвердження печатки старост, що будуть використовуватися для вчинення нотаріальних дій;
  • діяльність комунальних підприємств житлово-комунальної сфери, які працюють на території старостинських округів.

Окремо підняли питання доцільності впровадження посади шерифа громад. На думку старост, у шерифа недостатньо повноважень для ефективного вирішення проблем, зате їх може вирішити звичайний дільничий інспектор. Тобто, дільничий, згідно з протоколом, має право на реагування у випадках сімейного насильства, крадіжок та інших злочинів. Такі ж функції має новостворене КП «Муніципальна варта», що буде контролювати ділянки, які увійшли до територіального складу нашої громади.

Старости округів підпорядковуються секретарю Херсонської міської ради Галині Луговій. Всі питання, які потребують вирішення, задаються секретарю і вирішуються з допомогою секретаря. Так само, секретар міськради дає низку завдань старостам, один раз на тиждень проводить робочі зустрічі, на яких старости звітують про виконання поставлених завдань і плани на наступний тиждень. Відповідно до проблематики, Галина Лугова запрошує на такі зустрічі представників виконавчих органів влади, департаменти та управління, які допоможуть у вирішенні тих чи інших питань.

 «Питання вирішуються натужно, але вони вирішуються. Люди, які хочуть щось вирішити, шукають можливості. Ті, хто чекає, щоб вирішилось якось без них – шукають причини. Сьогодні я намагалася з’ясувати, чому в однієї старости все працює, а в іншої – ні. Не можуть вирішити питання голови комунальних підприємств – беріть і вирішуйте ви. Консультуйтеся у юридичному відділі, запитуйте, головне – шукайте можливості», – зауважує Галина Лугова.

На минулій зустрічі підіймалось питання боргів за електроенергію, що залишилися від сільських і селищних рад, які увійшли до територіальної громади нашого міста. Заборгованості залишилися від культурних осередків (клуби) та медичних установ. Була загроза того, що обленерго «відріже» населенні пункти від освітлення. Суми заборгованості склали 300 та 600 грн. Ці питання вирішувалися як тільки можна швидко, аби не постраждали населенні пункти. По двох населених пунктах робота ще триває.

Також проблемою була відсутність мереж зовнішнього освітлення у половині села Степанівка. На сьогодні питання вирішене – Степанівка повністю освітлена.

Наступна нарада старост округів із секретарем міськради Галиною Луговою відбудеться у середу, 30 червня.

Вам також може сподобатися

Херсонська дитяча клінічна лікарня святкує 70-річчя
Які роботи виконувалися КП “Херсонміськсвітло” 23 червня

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X