Сьогодні в Херсоні молилися за дітей особливої долі

Новини
👁 387

Сьогодні у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара представники різних релігійних конфесій, громадських організацій, влади, бізнесу та віряни молилися за долі сиріт.

Адже, традиційно, у другу неділю листопада в Україні відзначають Всеукраїнський день молитви за сиріт. Цьогоріч до заходу долучилися секретар міської ради Галина Лугова та депутат міської ради, благодійник і меценат Юрій Рожков.

Галина Лугова наголосила на необхідності пропагування у суспільстві сімейних цінностей, зазначивши, що якомога більше дітей мають виховуватися у родинах, вони мають відчувати батьківську теплоту та турботу.

«Міська влада не стоїть осторонь проблем дітей, що залишилися без батьківської турботи. Тож, в рамках державної програми, місто співфінансуватиме придбання житла для створення будинку сімейного типу. Молитва, що наразі звучить допомагає об’єднувати зусилля задля підтримки дітей-сиріт», – додала вона.

Керівниця Херсонського обласного благодійного фонду «Мій дім» Людмила Афанасьєва подякувала присутнім за небайдужість до сирітської долі та закликала об’єднувати зусилля заради викорінення поняття сирота у суспільстві.

За офіційними даними 2019 року в Україні діють 718 інтернатних закладів різного типу, в яких перебуває 99917 дітей. 94% з них – мають принаймні одного з батьків, і лише 6% – сироти. Діти опиняються у подібних закладах з різних причин, але головною причиною є недостатня увага до випускників інтернатів, які не мають родинного прикладу для наслідування.

Наразі в Україні відбувається деінституціалізація системи інституційного догляду та виховання дітей, і вона не про закриття інтернатів, а про створення середовища подібного до сімейного, у якому виховуватимуться діти сироти, зокрема – створення будинків сімейного типу.

Вам також може сподобатися

У Херсоні ліквідували 9 стихійних сміттєзвалищ
17 грудня відбудеться сесія міської ради

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X