Сьогодні Україна святкує День Конституції

Новини
👁 122


Ухвалення Основного Закону 28 червня 1996 року було одним з етапів утвердження української державності.

Власне, реальна, а не декларативна, як у радянський час, Конституція, що визначає принципи взаємодії між суспільством і владою, гарантує права і свободи людини, стала можлива лише після відновлення Україною незалежності та була тісно пов’язана з цим процесом.

Робота над прийняттям Основного Закону незалежної держави Україна почалась у 1992-му і тривала майже 4 роки. Періодично її супроводжували гострі дискусії, зокрема довкола державних символів, державної мови, статусу Криму. Вони, можна сказати, відобразили протистояння між тією частиною політичних сил, які тяжіли до радянського минулого, і тими, які прагнули утвердити і зміцнити незалежну державу.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права. Вона гарантує нам права і свободи і забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка визнається недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу! Дієвість цієї норми Конституції українцям доводиться демонструвати і сьогодні.

Наша Конституція справді зорієнтована на людину, гуманістичні цінності та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема тому, що, попри досвід життя в тоталітарній системі та наявність колоніального минулого, українським землям був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. В українській, навіть доволі давній, історії були тривалі періоди, коли влада правителя не була абсолютною та нічим не обмеженою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.

Вам також може сподобатися

За минулу добу ворог 12 разів обстріляв Херсонську МТГ
На Херсонщині працюють українські радіостанції і телеканали

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X