Сьогодні у міській раді зустрічали представників проєкту «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України»

Новини
👁 443

Секретар міської ради Галина Лугова, в.о заступника міського голови Сергій Циганок та очільниця управління культури міськради Світлана Думинська обговорили участь Херсонської МТГ у програмі «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України» з керівником зазначеної програми Майком Маттесом, координаторкою з комунікації Представництва ЄС в Україні Надією Вертебною та радником програми Оленою Кравченко-Скалозуб.

Нагадаємо, що 6 громад Херсонської області стали партнерами проєкту, створеного Європейським Союзом спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва «Міцні регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Головною метою програми є зміцнення стійкості регіонів України, а саме вибудова стійкості до гібридних викликів та подолання наслідків пандемії COVID-19, сприяння соціальній згуртованості українців, їхній особистій безпеці, яка базується на підтримці людей, шляхом організації ефективного місцевого самоврядування у соціальній, адміністративній сферах, а також у сфері охорони здоров’я.

Як зазначив Майк Маттес, метою візиту є допомога у зміцненні саме Східної та Південної України.

«Наразі ми вже співпрацюємо з Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями. Зокрема, за напрямками створення громадських просторів у бібліотечних системах, підтримки реалізації проєктів Громадського бюджету. У нас на меті не вказувати, а усіляко підтримувати», – додав він.

Слід зазначити, що напередодні офіційної зустрічі Світлана Думинська ознайомила членів делегації з роботою деяких бібліотек міста, аби розвивати даний напрямок й у Херсоні.

У свою чергу, секретар міської ради Галина Лугова подякувала за підтримку, зазначивши, що Херсон не вперше співпрацюватиме з подібними проєктами, адже вони дають нові поштовхи до розвитку. Зокрема, однією із шкіл громади було виграно грантовий проєкт із енергозбереження, на реалізацію якого виділено 9 тис.євро.

Сергій Циганок додав, що зустріч є лише першим кроком до дружби та співпраці.

«Девіз міського голови Ігоря Колихаєва: роби те, що можеш там, де ти є. Головним і найціннішим для нас є саме люди, тому двері міської ради відкриті для друзів та партнерів. Ми готові до співпраці задля створення безпечних та комфортних умов життя херсонців», – резюмувала Галина Лугова першу частину зустрічі.

У ході другої частини зустрічі делегація проєкту зустрілася з представниками громадських організацій міста, аби ознайомитися з їхньою діяльністю, ситуацією із станом розвитку громадянського суспільства та поспілкуватися щодо можливої проблематики у відносинах із владою.

У зустрічі взяли участь голова Ради підприємців міста Олександр Максименко, представниця литовців в Україні, очільниця громадських організацій «Громада литовців», «Культурний центр Україна-Литва» Наталя Бімбірайте, очільник болгарської спільноти Юрій Палічев, голова громадської організації «Всеукраїнська організація людей з інвалідністю «Велід» Віктор Булка.

Резюмував другу частину зустрічі Олександр Максименко, зазначивши, що під час візиту багато часу було приділено на обговорення рівних прав представників усіх національностей до благ громади, а зійшлися на тому, що розвиток Херсонської МТГ має базуватися на мультинаціональній та мультикультурній складових.

«Відповідна європейська програма спрямована саме на сталий розвиток регіону. Я сподіваюсь, що наслідками нашої зустрічі будуть саме реальні справи у допомозі нашій херсонській громаді», – додав він.

Вам також може сподобатися

Теплопостачання у Херсоні: оперативна інформація
У Херсоні лікарні з хворими на COVID-19 заповнені на 90%

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X