Сьогодні «транспортна» комісія ознайомилася з проєктом рішення про створення «Херсонського некрополя»

Депутатська комісіяНовини
👁 310

Сьогодні, 10 листопада, відбулося засідання постійної комісії з питань конкурентоспроможності, сталого розвитку, підприємництва, транспорту, зв’язку та торгівлі, на якому начальниця управління культури Світлана Думинська презентувала депутатам проєкт рішення щодо створення комунального закладу «Меморіальний комплекс «Херсонський некрополь».

Разом з ініціативною групою, яка працює над зазначеним проєктом, членам комісії продемонстрували презентаційне відео та основну ідею. Один з ініціаторів проєкту Андрій Яценко зазначив, що необхідність створення меморіального комплексу полягає у збережені пам’ятки історії місцевого значення, яка стане однією з унікальних туристичних об’єктів міста на кшталт  Державного історико-культурного музею-заповідника «Личаківський цвинтар», що знаходиться у місті Львів. Адже на херсонському цвинтарі, який знаходиться у центрі міста, поховані представники різних конфесій, видатних діячів різних країн.

Світлана Думинська додала, що у разі підтримки депутатами проєкту «Меморіальний комплекс «Херсонський некрополь», у Херсоні з’явиться музей під відкритим небом, який цілком справедливо може претендувати на включення, як історична пам’ятка, до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Частину реалізованого проєкту планують відкрити наступного року до Міжнародного дня туризму.

З цього приводу депутати не мали одностайної думки, до розробників проєкту виникли деякі питання. Зокрема, заступник голови комісії Ігор Житченко звернув увагу на відсутність інформації стосовно  довгострокової стратегії розвитку комунального закладу «Меморіальний комплекс «Херсонський некрополь» та недосконалий кошторис витрат.

Секретар комісії Віталій Бєлобров вважає, що подібні проєкти є корисними для міста, адже саме такі об’єкти створюють туристичні магніти, які матимуть змогу відвідати туристи з різних країн.

На його думку, за 2-3 роки зазначений туристичний об’єкт відвідають близько 5 тисяч туристів, які залишать у місті 500 млн. грн.

У зв’язку з виникненням питань щодо цього проєкту, комісія рекомендувала управлінню культури надати необхідні матеріали та доповісти повторно на черговому засіданні.

Резюмував засідання комісії її секретар Віталій Бєлобров.

Вам також може сподобатися

Ігор Колихаєв: «Теплоізолювати зовнішні труби маємо негайно, аби не втрачати дороговартісне тепло та не опалювати вулиці»
Ситуація з теплопостачанням: робота Херсонської ТЕЦ набирає обертів

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X