Сьогодні свій віковий ювілей відзначає почесний громадянин міста – Параскевич Павло Кіндратович

Новини
👁 225

До ювіляра на гостини завітали – секретар Херсонської міської ради Галина Лугова, ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський, разом з викладачами рідної для Павла Кіндратовича кафедри філології, представники Херсонської  обласної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Іменинника вітали найтеплішими словами, адже з багатьма із присутніх  він знайомий особисто.

Пані Галина долучилася до привітання та від імені міського голови Ігоря Колихаєва, депутатського корпусу, виконкому побажала Павлу Кіндратовичу міцного здоров’я та щасливих років життя.

Параскевич Павло Кіндратович народився 30 червня 1921 року на Хмельниччині, де в селі  Лапківці, у селянській родині, минуло його дитинство.

Далі – п’ять років навчання на філологічному факультеті Ужгородського державного університету, який він закінчив із відзнакою. Після завершення навчання працював учителем української мови та літератури у школах Ужгорода і Хмельницької області.

Паралельно  з  викладанням у школі, Павло Кіндратович навчався в аспірантурі при Інституті літератури імені Т.Г. Шевченка Академії наук України (1968).

Після завершення аспірантури, у 1968 році, працював у Херсонському державному педагогічному інституті.

Павло Кіндратович Параскевич – ветеран війни та праці, нагороджений орденами „Отечественной войны ” ІІ ст., „За мужество” ІІІ ст., медаллю „За отвагу ”, кандидат філологічних наук, почесний професор Херсонського державного університету, автор низки літературознавчих праць. Він усе своє життя присвятив дослідженню творчості письменника – «відомої і знаної людини, всесвітнього інтелектуала» О. Т. Гончара.

З0 серпня 2017 року, рішенням Херсонської міської ради, йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Херсона».

За значні заслуги в політичній, громадській, науковій, культурній і освітянській діяльності та розбудові незалежної України  Павло Кіндратович відзначений найвищою громадською нагородою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Вам також може сподобатися

У Херсоні розпочали ремонтувати вул.Московську
Коли переїзд Таврійський-ХБК закриють на ремонт. Коментар в.о. заступника міського голови Юрія Стельмашенка

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X