Сьогодні Єлізавета Мерешко на Паралімпіаді здобула бронзу й встановила світовий рекорд

НовиниСоціальна сфера
👁 148

31 серпня на Паралімпіаді у Токіо Єлізавета Мерешко змагалася у запливі на 100 м вільним стилем у класі S6 й стала бронзовим призером, встановивши при цьому світовий рекорд. Третє місце українка розділила із китаянкою, так як обидві спортсменки фінішували з однаковим результатом – 1 хвилина 11,7 секунди.

Як розуміти третє місце і одночасно світовий рекорд?

Сьогодні надвечір відбувся фінальний заплив на 100 метрів вільним стилем, в якому брали участь спортсменки класу S6 та S7. Сильнішим вважається клас S7, Мерешко та китайська спортсменка мають клас S6, тож вони змагалися із сильнішими суперницями. У запливі Єлізавета та Цзян Юйянь поступилися італійці Джулії Терці, яка фінішувала з результатом 1хвилина 09.21 секунди, та Маккензі Коен зі США, що має 1:10.22 хвилин, але випередили час світового паралімпійського рекорду у класі S6, який раніше встановила сама Мерешко.

Єлізавета стала першою українською дворазовою паралімпійською чемпіонкою Токіо-2020, завоювавши золото у плаванні на дистанції 100 метрів брасом (клас – S5) та на дистанції 50 м, а також стала віцечемпіонкою у запливі на 200 метрів комплексним стилем. Наразі в активі плавчині з Паралімпіади-2020 2 золота, 1 срібло і 1 бронза.