Сьогодні – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Новини
👁 89

26 лютого 2014 року вважається початком спротиву населення Криму російській окупації. Того дня під стінами кримського парламенту у Сімферополі відбувся масштабний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. До заходу на заклик Меджлісу кримськотатарського народу долучилися тисячі активістів та небайдужих громадян.

Вже було відомо про дії російських та окремих кримських депутатів, про їхню співпрацю з незаконними парамілітарними формуваннями й про можливу підготовку до захоплення півострова Росією. Проте того дня у мирний спосіб кримчанам вдалося не допустити позачергового засідання парламенту та перегляду статусу автономної республіки у складі України.

Пізніше російська федерація за допомогою своїх військових формувань установила контроль над півостровом, здійснивши акт агресії щодо суверенної України та розпочала збройний конфлікт, що триває й нині. Саме з окупації Криму розпочалась війна Росії проти нашої держави.

Одразу від початку введення російських військ жителі півострова, які були незгодні та виражали свій протест окупантам, наражали своє життя на небезпеку. Там відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення громадян, “суди”.

Жителі Криму стали заручниками російської окупації, цілеспрямованих дій росії з порушення міжнародного права.

Також, крім матеріального і фізичного збитку, окупація тоталітарним режимом завдала ментальних травм і залишила глибокі психологічні рани у свідомості кримчан.

Зараз у тимчасово окупованому Криму живе багато людей, які чекають на ЗСУ та вірять у звільнення півострова від окупантів.

Сьогодні ми згадуємо та вшановуємо мужність тисяч жителів Кримського півострова, які вийшли на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто чинив опір окупантам на півострові довгі 10 років і продовжує це робити. Боротьба триває!

Вам також може сподобатися

Наприкінці минулого робочого тижня працівники КП “Херсонміськсвітло” виконали низку ремонтних робіт
У Херсоні здійснюється обстеження орендованих об’єктів нерухомості на предмет дотримання орендарями умов договорів оренди

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X