Щодо зовнішньої реклами російською мовою

НовиниОголошення
👁 817

Шановні суб’єкти господарювання!

Ми раді, що ви повертаєтесь до рідного міста та відновлюєте роботу свого бізнесу! Просимо звернути увагу на розміщену на ваших закладах зовнішню рекламу, а саме: вивіски, назви закладів, об’яви на дверях та фасадах тощо. Все має бути виключно українською мовою!

Відповідно до ст.32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та ст.6 Закону України «Про рекламу», мовою реклами в Україні є державна мова. Ці вимоги поширюються на всі визначені види реклами незалежно від способу її розміщення та змісту.

Незважаючи на те, що відповідна норма почала діяти 16 січня 2020 року, порушення у сфері реклами продовжують фіксуватися і сьогодні на території Херсонської міської територіальної громади. Так, розміщуються вивіски з написами недержавною мовою на фасадах будівель ресторанів, магазинів, автомайстерень, салонів краси тощо.

Тож управління маркетингу міста і туризму Херсонської ради нагадує, що відповідно до статті 28 мовного Закону інформація для загального ознайомлення (оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування) подається державною мовою, якщо інше не встановлено цим Законом.

Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці. Контроль за дотриманням законодавства про рекламу здійснює у межах своїх повноважень, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства щодо захисту прав споживачів реклами.

На території Херсонської міської територіальної громади – це Головне управління Держпродспоживслужби у Херсонській області, яке за результатами здійснених планових/позапланових заходів державного нагляду (контрою) має право накладати на суб’єкти господарювання адміністративно-господарські санкції.

З 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови може накладати стягнення на фізичних осіб за порушення мовного Закону.

Кожний етап імплементації мовного Закону, всупереч жорсткій протидії п’ятої колони, розпочинався у заплановані строки й призводив до реального розширення сфери функціонування державної мови.

Українське суспільство завжди схвально сприймало нововведення, про що свідчать усі соціологічні опитування.

Вам також може сподобатися

Вчора ворог здійснив 4 обстріли
Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповів на найбільш поширені питання українців

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X