«Щоб на вулицях Херсона був порядок і місто розквітало, потрібно лише бути небайдужим!»: депутат Віктор Сухокобилін

Новини
👁 813

Шість місяців у статусі депутата Херсонської міської ради. Що встигли зробити за цей час, що планується зробити, що знаходиться у процесі реалізації?

Фінансування депутатів почнеться з другого півріччя, тож багато чого зараз доводиться робити своїми силами. За 6 місяців нової каденції ми закінчуємо реалізацію тогорічних проєктів, займаємось вирішенням поточних питань, продумуємо нові програми. Навесні  міська рада дала команду прибратися у місті. Ми організовували суботники, контролювали роботу  КП «Парки Херсона», які  відповідають за покіс у парках та скверах, самі наймали косарів, аби на території Корабельного району і безпосередньо Комишанського старостату не росли хащі. Цього літа дощі сприяють росту трави, тож косити є що.

Маємо результати стосовно заводу «Мікрон», на роботу якого скаржаться мешканці Острова і Корабельного району. Ми з місцевими активістами займаємося цим питанням із самого початку. Міський голова Ігор Колихаєв запропонував створити комісію ТЕБ та НС, яка прийняла рішення зупинити роботу заводу  до проведення перевірки всіма інстанціями.

Минулого року розробили проєкт, який виграв громадський бюджет на встановлення навісів у дитячому садочку №61. Проєкт реалізувався і тепер, не дивлячись на погодні умови, малеча має можливість гратися на вулиці. Ні дощ, ні пекуче сонце їм не завадять.

Нам вже виділили гроші на розроблення проєктно-кошторисної документації для встановлення спортивного і дитячого майданчиків у гімназії №2. Готуємося вносити на розгляд міського бюджету реалізацію проєкту.

Як депутат міськради, я входжу до робочої групи комісії ЖКГ, зараз ми активно розробляємо програму розвитку житлово-комунального господарства міста. На черговій сесії міськради будемо її подавати на розгляд депутатів.  Беру участь у розробці програми благоустрою, розробленої відповідною інспекцією. У цій програмі основа – досвід інших міст України з урахуванням особливостей нашого регіону.

Двічі на місяць – друга і третя середа місяця, зустрічі з виборцями у бібліотеках Корабельного району. Також двічі на місяць виїзні зустрічі на окрузі, з головами квартальних комітетів чи ОСББ.

Займаємося створенням юридичних осіб – ОСН (орган самоорганізації населення), щоб інтегрувати співфінансування з приватним сектором. Маємо на меті ввести це в окрему програму, розробленням якої я займаюсь. Подаємо депутатські звернення стосовно доріг, освітлення. Співпрацюємо з КП «Херсонміськсвітло»: моніторимо,  де не працюють лампочки, де треба встановити світильники, подаємо заявки, працівники підприємства виїжджають і лагодять. Наприклад, на Житлоселищі по вул. Садовій, 13 замінили стовп, який вже просто завалився.

З якими питаннями найчастіше звертаються виборці?

Це ремонт доріг, встановлення освітлення, прохання про матеріальну допомогу, нагальні питання садочків і шкіл. Наприклад, нещодавно звернувся дитячий садочок №61. Там батьки своїм коштом роблять ремонт, а від міста просять купити нові ліжечка. Ми зробили депутатське звернення, дали рекомендацію депутатській комісії, колеги нас підтримали. Тепер чекаємо відповіді від управління освіти й департаменту економіки та фінансів.

Оскільки  Шуменський і Забалка не об’єднані маршрутом, а у Комишанах є потреба пустити маршрут по одній з вулиць селища, за проханнями місцевих мешканців змінюється маршрутна лінія. У зв’язку з цим ми запропонували створити робочу групу. Тож, Шуменський і Забалка будуть об’єднані однією лінією, а мешканцям Комишан не доведеться манівцями  діставатися до зупинки.

Чим містяни можуть допомогти місту?

Містяни допоможуть місту, якщо будуть працювати зі своїми депутатами, головами ОСББ. Ніхто не може знати все, але всі можуть щось знати й об’єднавши ці знання разом ми можемо бути ефективними.

І друге – містяни мають брати участь у співфінансуванні приватного сектора й ОСББ.  Це нова для нас ідея, але її реалізація неминуча, адже таким чином береться спільна відповідальність за майно, яке не узагальнено «наше», а вже «моє». Тобто, більш відповідально ставитимуться до робіт, які проводять ті чи інші підрядники, контролюватимуть ці роботи. Що таке співфінансування у приватному секторі: наприклад, місто робить дорогу, а мешканці вулиці замінюють комунікації. Або освітлення: місто встановлює стовпи, проводить електромережі, а мешканці роблять проєкт.

На жаль, деякі голови ОСББ, що приходять до нас на комісії, вважають мене тією людиною, яка «перетягує» фінансування з ОСББ на приватний сектор. Але це абсолютно не так – у співфінансуванні мають брати участь абсолютно всі мешканці міста, незалежно від місця їх проживання.

Депутат Корабельної районної ради однієї каденції, а це 5 років, зараз депутат міської ради Віктор Сухокобилін першим у місті запропонував встановлювати сітки для збору ПЕТ-пляшок. Згодом ініціативу підхопила міська влада – виділили кошти районним радам, ті вставили контейнери в ОСББ. Зараз ініціює встановлення контейнерів для скла. Каже – херсонці підтримують екологічні ініціативи й готові розділяти сміття, їм просто потрібно дати можливість це робити. Тож у міській програмі розвитку комунального господарства вважає необхідним пункт роздільного збору відходів. 

Спілкувалася Елона Стефанова

Вам також може сподобатися

У Херсоні тривають роботи з очищення каналізаційно-зливової системи
Виконком міськради затвердив Тимчасовий порядок надання земельних ділянок в постійне користування ОСББ

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X