Що в херсонців у платіжках від ТЕЦ: пояснюють тепловики

Новини
👁 3K

Херсонці, що перешли на автономне опалення, продовжують отримувати платіжки від ТЕЦ. Це порушення чи правомірність? Про нарахування за абонентське обслуговування та обсяг теплової енергії пояснюють фахівці Херсонської теплоцентралі.

Нарахування за абонентське обслуговування.

Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладанням договору, здійснення розподілу обсягу спожитої послуги між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

Абонплата виключається з тарифу на комунальну послугу та сплачується окремо.

АТ “Херсонська ТЕЦ” надає споживачам окрему платіжку для сплати абонплати та акцентує увагу, що кошти зараховуватимуться на розрахунковий рахунок, відмінний від рахунку сплати за опалення.

Підприємство може переглядати розміри абонплати у разі зміни планованих витрат, але при цьому абонплата на одного абонента не може перевищувати граничного розміру, розрахованого відповідно до Постанови КМУ 808 від 21.08.2019 року. Граничні розміри на одного абонента становлять:

з 01.07.2021 р. – 33.74 грн.

з 01.12. 2021 р. – 35.19 грн.

На АТ “Херсонська ТЕЦ” встановлено абонплату у наступних розмірах:

з 01.11.2021р. – 29,68 грн.,

з 01.12.2021 – 35,17 грн.

Абонплата сплачується щомісячно, протягом року.

На сплату абонплати надається державна субсидія.

Стягнення плати за абонентське обслуговування урегульоване наступними законними та підзаконними актами:

п. 3 Ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII та «Правилами надання послуги з постачання теплової енергії», які затверджені Постановою КМУ №830 від 21.08.2019р. зі змінами та доповненнями внесеними Постановою КМУ №1022 від 08.10.2021р.

Постановою КМУ 808 від 21.08.2019р. “Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг”.

Нарахування за обсяг теплової енергії.

Що означає обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення? Обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення – це втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи опалення поза межами опалюваних приміщень, опалюваних місць загального користування та допоміжних приміщень, а також обсяг теплової енергії від транзитних ділянок трубопроводів цієї системи, що надходить у приміщення з індивідуальним опаленням та приміщення, у якому комунальна послуга з постачання теплової енергії не надається.

Обсяг теплової енергії розподіляється на обсяг теплової енергії на опалення житлового помешкання споживача та обсяг теплової енергії, витрачений на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.

Плата за послугу теплової енергії розраховується за показаннями загальнобудинкового лічильника та розділена на дві складові, що відображено у платіжках.

Тобто, у платіжках за опалення цього опалювального сезону обсяг теплової енергії, спожитої за показаннями загальнобудинкового лічильника, чітко розподілено на:

  1. обсяг теплової енергії, витрачений на опалення помешкання споживача;
  2. обсяг теплової енергії, витрачений на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення.

Обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, а також на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення, розподіляється також на споживачів, приміщення яких обладнані індивідуальними системами опалення чи відокремлені від системи централізованого опалення («Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг», затверджена Наказом Мінрегіону № 315 від 22.11.2018 року).

Споживачам, які відключили помешкання від опалення, нараховується лише плата за обсяг теплової енергії, витрачений на функціонування внутрішньо-будинкової системи.

Квитанції у Кабінеті користувача на сайті Товариства.

Нарахування за послугу теплової енергії на сайті відображаються коректно. Але завантаження квитанцій на даний час неможливе у зв’язку з проведенням технічних робіт. Про це Товариство повідомляє своїх споживачів у кабінеті користувача. Квитанцію можна отримати на паперовому носії або дізнатись суму нарахувань за телефонами 366180, 366018.

Вам також може сподобатися

У Херсоні відбувся ІІ етап ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови
У дитячому садку №67 відбувся місячник «Майстерність без меж»

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X