Що таке абонентська плата, її складові та розміри: пояснює Херсонський Водоканал

Новини
👁 8K

У зв’язку із внесеними змінами до законодавства Україні у сфері надання житлово-комунальних послуг Виконавці відповідних послуг, в тому числі Водоканали, повинні розраховувати та застосовувати плату за абонентське обслуговування за фактичними витратами на кожну послугу окремо (стаття 13 закону України “Про житлово-комунальні послуги”, та ст. 17 закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”).

Що таке плата за абонентське обслуговування?

Це щомісячний фіксований платіж, який є однією із складових частин оплати Виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги та який Споживач повинен сплачувати незалежно від обсягу спожитих послуг.

Що входить до абонентської плати, із чого вона складається?

Плата за абонентське обслуговування включає в себе витрати Виконавця, які пов’язані з:

            – виконанням обслуговування споживачів та реалізацією послуг, а це робота обліковців, контролерів, інженерів та інших фахівців, задіяних у збуті послуги, в тому числі укладенні договорів, здійсненні розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванні та стягненні плати за комунальні послуги (Державним регулятором всі ці витрати були виключені з тарифів та віднесені до абонентської плати);

            – обслуговуванням та заміною вузлів комерційного (загальнобудинкового) обліку води.

Тобто, за рахунок абонентської плати Водоканалами тепер здійснюється опломбування/розпломбування, монтаж/демонтаж, транспортування, періодична повірка, ремонт та заміна будинкових лічильників у багатоквартирному та приватному секторі, без будь-яких додаткових оплат.

Однак, згідно вимог Закону (ст. 17 закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”), квартирні лічильники й надалі обслуговуються та проходять повірку за рахунок Споживача.

Який розмір абонентської плати, хто його встановлює?

Розмір плати за абонентське обслуговування не може перевищувати граничний, який визначається згідно постанови Кабінету Міністрів України №808 від 21.08.2019 року в редакції від 07.09.2021 року, та станом на 01.12.2021року для Виконавців послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення становить 35,19 грн. по кожній послузі окремо.

МКП «Херсонський Водоканал» наказом по підприємству від 30.11.2021 року №222/Нод встановив розмір плати за абонентське обслуговування із розрахунку на одного абонента/місяць, в залежності від умов водоспоживання на рівні:

            1) за наявності будинкового лічильника (вузла комерційного обліку) води:

–      на послугу з централізованого водопостачання для мешканців багатоквартирних будинків – 18,30 гривень на місяць;

–      на послугу з централізованого водопостачання для мешканців приватних будинків – 30,65 гривень на місяць;

–      на послугу з централізованого водовідведення – 17,90 гривень на місяць.

            2) без будинкового лічильника (вузла комерційного обліку) води:

–      на послугу з централізованого водопостачання – 17,75 гривень на місяць;

–      на послугу з централізованого водовідведення – 17,90 гривень на місяць.

Таким чином, для споживачів, які отримують послугу централізованого водопостачання та водовідведення, загальний розмір плати за абонентське обслуговування становитиме:

У багатоквартирних будинках:

– з будинковим лічильником – 36,20 грн.

– без будинкового лічильника – 35,65 грн.

У приватному секторі:

– з лічильником – 48,55 грн.

– без лічильника – 35,65 грн.

Коли застосовується плата за абонентське обслуговування та чи можливо відмовитись від неї?

Плата за абонентське обслуговування застосовується в залежності від обраної моделі договірних відносин: Індивідуальний або Колективний (з колективним споживачем) договір.

Абонентська плата застосовується обов’язково, якщо Споживач приєднаний до мереж централізованого водопостачання та водовідведення і знаходиться із Водоканалом у прямих взаємовідносинах (сплачує за послугу безпосередньо Водоканалу), що відповідає індивідуальній моделі договірних відносин, яка законом встановлена за замовчуванням.

Проте, у разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про укладення колективного договору – зняття показань, розподіл обсягів спожитих у будинку послуг, формування та виставлення рахунків споживачам здійснює ОСББ, управитель або інша уповноважена особа, із якою укладено договір, а обслуговування вузла комерційного обліку, його ремонт та заміна здійснюватиметься за рахунок власників. У цьому випадку плата за абонентське обслуговування мешканцям такого будинку не нараховується.

Крім того, Споживач має право розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це Виконавця відповідної комунальної послуги не менш як за два місяці до дати розірвання договору, за умови допуску Виконавця для здійснення технічного припинення надання відповідної послуги. Після припинення надання відповідної послуги абонентська плата на неї не нараховується.

Як оплачувати за абонентське обслуговування?

Споживач щомісяця, на підставі виставленого рахунку, вносить однією сумою плату Виконавцю комунальної послуги, яка складається з:

            – плати за спожиті обсяги комунальної послуги  згідно встановлених тарифів;

Таким чином, плату за абонентське обслуговування Споживачі оплачують одночасно з оплатою за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення одним єдиним платежем на рахунок Водоканалу.

Наприклад:

Якщо споживач за місяць використав 3 м3 води, загальний платіж за даний період становитиме:

– для багатоквартирного сектору 128,27 грн. = (3 х 30,69) + 36,2 грн.;

– для приватного сектору   140,62 грн. =  (3 х 30,69) + 48,55 грн.;

У разі відсутності вузлів комерційного та розподільного обліку у багатоквартирному будинку  для однієї особи загальний платіж за місяць становитиме:

 244,34  грн. = (6,8 х 30,69) + 35,65 грн.

Вам також може сподобатися

Херсонців запрошують подавати заявки на отримання урядової премії за особливі досягнення молоді у розбудові України
Вихованці ХЦДЮТ стали переможцями Зимового Чемпіонату України зі спортивного орієнтування

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X