Що робити якщо керуюча компанія збільшила ціну за послуги управління житловим будинком

Новини
👁 460

Управління міського господарства Херсонської міської ради пояснює:

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово – комунальних послуг регулює Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Відповідно до статті 1 цього Закону, послуга з управління багатоквартирним будинком – це результат господарської діяльності суб’єктів господарювання, спрямованої на забезпечення належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна та прибудинкової території відповідно до умов договору.

Згідно із вимогами Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», договір між управителем та співвласниками має відповідати Типовому договору, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 712 від 05.09.2018 р. У ньому визначені загальні правила надання послуг з управління будинком та оплата за них, а також права та обов’язки співвласників будинку та управителя.

Тож, у разі виникнення необхідності у зміні або доповненні договору, збільшенні або зменшенні ціни, управителю необхідно ініціювати загальні збори співвласників для прийняття спільного рішення, без прийняття якого управитель не має правових підстав на зміну ціни за утримання будинку в односторонньому порядку. Мешканці будинку також мають право ініціювати загальні збори співвласників для включення в перелік окремої послуги.

Вам також може сподобатися

У Корабельному районі відвідали родини, що опинилися у складних життєвих обставинах
З 25 жовтня школи Херсонської міської територіальної громади переходять на дистанційне навчання

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X