Самовільне спалювання листя та сухої трави – поза законом

Новини
👁 640

Спалювання сухої трави, опалого листя та побутового сміття не тільки шкодить довкіллю, а й несе загрозу об’єктам енергетичної інфраструктури, які можуть бути пошкоджені внаслідок умисного підпалу сухостою або сміття.

Пунктом 2.5 Державних санітарних норм та правил утримання території населених місць, затверджених Наказом Міністерства охорони здоровʼя від 17.03.2011 року №145, забороняється спалювання листя на обʼєктах благоустрою та на обʼєктах поводження з відходами, не призначених для цього, а пунктом 3.7 вказаних правил зазначено, що у період листопаду потрібно своєчасно прибирати опале листя, а зібране листя необхідно вивозити на спеціально відведені ділянки або на поля компостування.

Винні у таких самовільних діях притягуються до відповідальності відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, не можна розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі. Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.

Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів забороняється:

  • розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
  • розміщувати постійні та тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
  • складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
  • розміщувати звалища різних горючих і хімічно небезпечних відходів.

Також Правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.

Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проекції крайніх проводів: 2 м – до проводів напругою до 1 кВ; 10 м – до проводів напругою до 20 кВ; 15 м – до проводів напругою до 35 кВ; 20 м – до проводів напругою до 110 кВ; 25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ. 30 м – до проводів напругою до 330 кВ.

По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.

Відповідно до статті 270 Кримінального Кодексу України за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, якщо воно спричинило виникнення пожежі, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі, передбачено штраф від 1 000 до 4 020 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. За теж саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі або інші тяжкі наслідки – карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.

Вам також може сподобатися

У Корабельному районі тривають роботи з благоустрою
Департамент міського господарства дбає про чистоту Херсона

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X