Розпочалося формування списків присяжних

Новини
👁 250

Наразі є необхідність у формуванні та затвердженні списків присяжних у кількості 30 осіб для здійснення судочинства, визначеного процесуальним законом, Херсонським міським судом Херсонської області.

Якщо Ви постійно проживаєте на території населених пунктів Херсонської міської територіальної громади, на яку поширюється юрисдикція Херсонського міського суду Херсонської області, та виявили бажання бути присяжним, просимо подавати до Херсонської міської ради за адресою: м. Херсон, просп. Ушакова, 36, (відділ за зверненнями громадян) такі документи:

1. Власноруч написану заяву про включення до списку присяжних Херсонського міського суду Херсонської області (за зразком).

2. Ксерокопію паспорта громадянина України (1 – 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації /проживання кандидата).

3. Копія ідентифікаційного коду.

4. Довідка з місця роботи або копія трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.

5. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.

6. Довідка з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

7. Довідка від нарколога.

8. Довідка від психіатра.

Інформацію з питань подання документів можна отримати за телефоном департаменту правової політики та якості Херсонської  міської ради 066 801 06 76 з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 16.30 години.

Довідкова інформація: 

Вимоги до присяжного.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Гарантії прав присяжних.

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові. Зазначені виплати здійснюються за рахунок коштів бюджетної програми на здійснення правосуддя територіальними управліннями Державної судової адміністрації України за рахунок коштів Державного бюджету України.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов’язків.

Вам також може сподобатися

Оголошення щодо формування та затвердження списків присяжних для здійснення судочинства, визначеного процесуальним законом, Херсонським міським судом Херсонської області
КП «Херсонміськсвітло» відремонтувало ряд світлофорних об’єктів

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X