Роз’яснення постанови КМУ “Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною”

Новини
👁 537

Кабінет міністрів України прийняв постанову від 20 серпня 2021 р. № 893 “Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною”.

Дана постанова визначила порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя; порядок виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та оплати послуги патронату над дитиною.

Патронат над дитиною згідно із статтею 252 Сімейного кодексу України – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками / законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання в сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, та використовується патронатним вихователем у повному обсязі для задоволення її потреб.

Розмір соціальної допомоги становить 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць, для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на місяць.

Грошове забезпечення виплачується патронатному вихователю за надану послугу патронату. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

Запрошуємо познайомитись з постановою КМУ від 20 серпня 2021 р. № 893 “Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною” за посиланням.

ВАЖЛИВО: дана постанова КМУ чинна з 27 серпня 2021 року.

За детальною інформацією ви можете звертатись до спеціалістів Херсонського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Суворова, 6 тел. робочий – (0552) 46-15-97.

Вам також може сподобатися

У Херсоні розпочалось засідання сесії міської ради
Станом на 3 вересня у Херсоні ще 34 людини захворіли на коронавірус

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X