«Роби добро й кидай у воду, воно повернеться дощем», – Катерина Рогова

Новини
👁 112

У п’ятницю, 10 грудня, черговий день проведення акції «Одягни сусіда». О 10 ранку в Комишанах чекали на тих, кому потрібен одяг, предмети побуту, іграшки тощо. Акція, яку започаткувала староста Комишан Катерина Рогова, має соціальний характер мета якого  – допомогти тим, кому допомога потрібна. Так само запрошують кожну небайдужу людину долучитися до доброї справи.

Катерина Рогова мешкає у Херсоні й вже близько 7 років займається волонтерською діяльністю у смт Комишани. Спочатку в селищі мала невеличкий бізнес, згодом власним коштом почала організовувати дитячі свята з аніматорами й подарунками. Коли утворився новий адміністративно-територіальний розподіл – створення старостинських округів та приєднання їх до Херсона, комишанці обрали Катерину старостою. Свою підприємницьку діяльність жінка згорнула й вже майже рік є старостою Комишанського округу.

Ідея акції «Одягни сусіда» з’явилася волею випадку: в одній родині народилася трійня, потрібні були холодильник, ліжечка, дитячі візочки й звісно дитячі речі. Як каже Катерина Рогова, речі почали приносити звідусіль. Їх вистачило не тільки для забезпечення потреб конкретно цієї родини – можна було допомогти ще комусь.

Відтак квартальні, що знають про мешканців і їхні потреби, повідомляли, кому і яка потрібно допомога. Людей, готових ділитися, було чимало, а оскільки цей колообіг був в межах одного населеного пункту, фактично між сусідами, то й з назвою майбутньої акції, яка згодом охопить більше людей, визначилися швидко. Так з’явилася ініціатива «Одягни сусіда». Але добрі справи не люблять рамок: Катерині почали телефонувати й надсилати повідомлення у месенджер з інших населених пунктів:

«Якщо люди не можуть привезти речі до Комишан, ми домовляємося про зустріч у Херсоні. Відгукнулися батьки школи, де навчається моя донька, працівники Херсонської міськради. І якщо з жіночим та дитячим одягом питання вирішується, то з чоловічим складніше – у чоловіків його менше й вони його носять довше. З чоловічими речами, верхнім одягом, взуттям також допомагає «Червоний хрест»».

Одного чоловіка нам таки вдалося сьогодні побачити. Комишанець Денис Морозенко – актор, співак, учасник телешоу «Х-фактор» прийшов не за речами, він речі приніс:

«Учора спілкувався з друзями, вони й сказали, що в Комишанах є така акція «Одягни сусіда», мовляв, зранку ми плануємо поїхати, привезти трохи речей. Ну і я вирішив – чом би не поїхати, не поділитися. Відібрав з кращого, те, що подобається самому».

На запитання, чи брав участь раніше в благодійних акціях, відповів – так, але ніколи цього не афішував.

Отримані речі допомагають сортувати волонтери – квартальні селища. Жіноче, чоловіче, дитяче, білизна, верхній одяг, спідниці, светри й штани, взуття й іграшки – все сортується й розкладається для зручності людей, що прийдуть за необхідним.

Перші відвідувачі прийшли за 15 хвилин до відкриття. Бабусі обирали щось для себе й своїх родин. Пані Ольга працює у місцевому відділені Укрпошти, має 4 дітей, тож відпросилася з роботи, аби підібрати їм щось на холодну пору року. Коментарі у всіх схожі: дякують за можливість одягнутися й радіють хорошим речам.

Мешканці навколишніх сіл просять зробити таку акцію і в них, але часу й ресурсів, щоб виконувати свої обов’язки старости, вирішуючи безліч важливих для округу питань, в однієї людини бракує. З рівняння не викреслює, каже – згодом щось придумуємо. А поки запрошує всіх – і тих, хто може поділитися, і тих, кому потрібно щось взяти долучатися до добросусідської акції:

«Зараз веду перемовини з власниками магазинів: у кожному є залишки, щось лежить вже декілька років, остання пара взуття, річ, яка не вважається трендовою, надірвані бирки чи упаковки – магазину від таких речей краще звільнятися. Мене батьки вчили, що речі, які якийсь час лежать, потрібно віддавати, щоб у дім приходила нова енергія. З дитинства несу цю ідею – роби добро й кидай у воду, воно повернеться дощем».

Якщо ви думаєте, що обов’язково займетеся благодійністю – можете зробити це зараз!

Адреса: смт Комишани, вул. Центральна, 81.

Вам також може сподобатися

“Гуманітарна” комісія погодила міські освітню та культурну Програми на наступний рік
Сьогодні у міськраді говорили про можливості впровадження в медзакладах міста онлайн-перекладачів на жестову мову

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X