Реконструкція колектора, виділення коштів воїнам АТО, підтримка спорту – основні питання бюджетної комісії Херсонської міськради

Депутатська комісіяНовини
👁 212

Члени пocтiйнoї дeпутaтcькoї кoмiciї з питaнь фiнaнciв, плaнувaння бюджeту, iнвecтицiй, peгулятopнoї пoлiтики тa coцiaльнo-eкoнoмiчнoгo poзвитку сьогодні, 14 грудня, на засіданні розглядали останні зміни до дохідної частини бюджету Xepcoнcькoї мicькoї тepитopiaльнoї гpoмaди на 2022 рік.

Важливе питання на розгляд членів комісії виніс директор МКП «ХерсонВодоканал» Віктор Скобліков. Воно стосується ситуації з колектором по вул. Штурвальній.

Нагадаємо: 27 листопада в районі вул. Штурвальної сталася аварія на напірному каналізаційному трубопроводі. Через «свищ» у стінці сталевої труби під дією напору потік неочищених стоків залив розташовані поблизу трубопроводу 6 приватних житлових будинків. На сесії міськради 3 серпня проголосували за виділення коштів на одноразову допомогу мешканцям цих будинків для придбання житла загальною сумою 3,094 млн грн.

За словами Скоблікова, мешканці ділянки, де сталася аварія, не дають виконувати ремонтні роботи на колекторі, вимагаючи його замінити – колектор побудований 60 років тому, тоді як його експлуатація передбачає строк у 30 років. Відтак, директор Херсонського водоканалу просить профінансувати бодай проєктні роботи, без яких приступити до реконструкції колектора неможливо. Він зазначив, що довжина колектора 6,2 км, проходить він під залізничною колією, дев’ятиповерхівками, поблизу будинків приватної забудови. Як пояснює Віктор Скобліков, приділити увагу цьому колектору планували ще до аварії коштом інвестиційних проєктів Водоканалу, плани порушила аварія іншого колектора – на вул. Покришева, тож кошти направили туди. По допомогу для проведення робіт на колекторі по вул. Штурвальній звернулися до міністерства екології, звідти надійшла відповідь про відмову розглядати питання без проєктної документації. Саме на неї й просить гроші директор Херсонського Водоканалу.  Голова комісії Андрій Дмитрієв зауважив, що колектор не реконструюють виключно коштом міського бюджету і потрібно залучати до вирішення питання державні кошти, тож виніс на голосування питання виділення 300 тис. грн на розроблення проєктної документації. Члени комісії проголосували «за».

В.о. заступника міського голови Сергій Циганок  просив підтримати проєкт реконструкції басейну в ДЮСШ №6 – саме там займалася плаванням наша паралімпійська чемпіонка Ельза Мерешко, наразі плаванням займаються близько 600 дітей. Комісія проєкт підтримала.

Начальник управління молоді і спорту Олексій Заболотний так само просив підтримати питання розвитку спорту – у цьому випадку мова йшла про стадіон «Кристал». І якщо 2 млн грн на реконструкцію зараз не проголосували, то для проведення вентиляції у будівлі та інших ремонтних робіт кошти передбачать.

Депутат міськради Андрій Калита виніс питання захисту інтересів осіб, що захищали наш кордон, брали участь в АТО та ООС. Відповідно до розробленого проєкту, кожен учасник АТО один раз на рік отримуватиме одноразову матеріальну допомогу у сумі 30 тис. грн.  Програма розрахована на 4 роки й охоплює 2 тис. воїнів АТО. Його колега – Іван Глухов зазначив, що земельні ділянки й гаражі, які виділялися учасникам АТО, не безмежні, тож таку підтримку нашим захисникам надавати потрібно. Втім, потрібно зрозуміти, як саме працюватиме програма. Його підтримала Ольга Співакіна, зауваживши, що допомагати воїнам необхідно, але наразі немає інформації стосовно об’єму допомоги усіх проєктів та охоплення ними кожного зазначеного воїна. Щоб не вийшло так, що хтось отримує все, а хтось – нічого. Секретар міськради Галина Лугова зауважила, що міський голова Ігор Колихаєв стосовно цього питання має чітку позицію – нашим захисникам потрібно допомагати. Андрій Дмитрієв запропонував підтримати виділення коштів, а сам проєкт доопрацювати. Комісія таку пропозицію голови проголосувала “за”.

17 грудня на ceciї мicькpaди дeпутaти зaтвepдять гoлoвний фiнaнcoвий дoкумeнт Xepcoнcькoї гpoмaди. Нагадаємо, загальна сума доходів міського бюджету складає більше 3 мільярдів гривень.

Резюме голови комісії Андрія Дмитрієва:

Вам також може сподобатися

Відбувся профілактичний рейд до сімей, що опинились у складних життєвих обставинах
У Корабельному районі контролюють санітарний стан та благоустрій

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X