Регата фінішувала. Яхти та команди отримали свої нагороди

НовиниСоціальна сфера
👁 665

Сьогодні в рамках святкування Дня міста на Набережній з 10 ранку до 21 години вечора відбувається фестиваль морських традицій «Ринда», присвячений пам’яті  видатного херсонця, капітана барка «Товариш», Олега Павловича Ванденко. 

У рамках  фестивалю і святкування Дня міста проходить щорічна  Крейсерська регата імені генерала Маріуша Заруського. Учасники регати стартували о 10:30 і о 18:00 отримали свої нагороди. Зауважимо, що у регаті, присвяченій генералу Заруському, брали участь дорослі яхтсмени – 25 учасників стартували, у трьох виникли аварійні ситуації, тож до фінішу дійшли 22 яхти.  Юні мореплавці змагалися у регаті імені капітана Ванденко. Всього учасників розділили на 6 груп.

За результатами регати 1 місце посіли яхти:

Лариса, Форос, Легенда, Конек Горбунок, Мрия, Каролина.

2 місце посіли яхти:

Sea Maru, Рапсодия, Калипсо, Плеяда, Олимпия, Ласточка.

3 місце у яхт:

Ariadna, Любава, Цунами, Галатея, Патанония, Аита Пеа Пеа.

Абсолютно всі учасники регати отримали нагороди та відзнаки. Регата фінішувала, а фестиваль продовжується і триватиме до 21:00.

Олег Павлович Ванденко народився у морській родині і вже у 26 років виконував обов’язки старпома на судні «Товариш». Всесвітнього визнання білокрилий барк « Товариш» отримав після призначення  тридцяти  трьох річного Олега Ванденка його  капітаном. 

 Під командуванням Ванденка «Товариш» вперше взяв участь у Міжнародній парусній регаті «Операція Парус – 74» і посів перше місце серед 57 суден з 12 країн.

Нагородою за перемогу в регаті стали перехідний «Флорентійський кубок» Міжнародної парусної асоціації та ринда з відповідним карбуванням. Нагороди Олегу Ванденко вручав принц Філіп – чоловік королеви Англії Елизавети.

У 1976 році Ванденко отримав у Балтиморі Золотий кубок Атлантики і ключ від міста Балтимор. Коли “Товариш” з’являвся у зарубіжних портах, на екскурсію до нього намагалися потрапити тисячі людей. Після 33 х років роботи на судні «Товариш» – очолив Херсонське морехідне училище. 

 «Бог дисципліни» – так називали курсанти Олега Ванденка: вимогливий і принциповий, відповідальний і працелюбний він став учителем і наставником. Фестиваль присвячений Олегу Павловичу Ванденко, як  знак пошани до видатного капітана, моряка, педагога, відважної та порядної людини.

Вам також може сподобатися

У Таврійському мікрорайоні пройшов фестиваль циркового мистецтва «FREE ART»: ФОТОРЕПОРТАЖ
У День міста нагородили переможців щорічного конкурсу «Один раз на все життя”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X