Протиепізоотична комісія визначила заходи протидії щодо африканської чуми свиней

Новини
👁 276

Сьогодні відбулося засідання міської надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника міського голови Олександра Лук’яненка за участю представників ХУ ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Комісія зібралася у зв’язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней. На минулому тижні випадок захворювання було виявлено у дикій фауні у плавнях. Село Садове, яке адміністративно належить до Херсонської МТГ, попало (у зв’язку з цим випадком) у зону нагляду.


Під час засідання Олександр Лук’яненко зауважив, що завдання комісії – спланувати заходи протидії захворюванню та розробити чіткий алгоритм необхідної спільної роботи, аби швидко локалізувати та ліквідувати інфекцію (у разі виявлення спалаху).

Марина Малахова, заступниця начальника ХУ ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області, розповіла, що африканська чума – хвороба свиней, що характеризується високою смертністю, значними економічними збитками. Її небезпечність зумовлена відсутністю вакцини. У разі виявлення хвороби – запроваджується спеціальний режим для свиногосподарств, з обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацією профілактичних та ліквідаційних заходів. А також вводяться торговельні обмеження, що запроваджуються для недопущення розповсюдження хвороби.
Марина Малахова підкреслила, що вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Комісія вирішила:

1. Забезпечити фінансування Програми протиепізоотичних заходів та боротьби з хворобами тварин у м. Херсоні на 2020-2023 роки затвердженої рішенням XXXV сесії міської ради VII скликання від 05.08.2020 року № 2410.
2. Визначити земельні ділянки – місця можливого проведення спалювання та захоронення трупів свиней у розрізі населених пунктів.
3. Створити матеріальний резерв для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів.
4. Надати перелік спеціалізованої техніки, яка є в наявності та яка може бути задіяна для ліквідації захворювання АЧС на адміністративній території м. Херсона.
5. Заборонити діяльність стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами, птицею та продуктами тваринного походження в томи числі на територіях: ОК «Комунальний ринок» за адресами: вул. Миру, вул. Святих Кирила та Мефодія, Привокзальна площа, Гуртовий ринок в Дубках по вул. Полковника Кедровського де відсутні експлуатаційні дозволи Держспоживслужби, не організовано роботу лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, не створено належних умов для реалізації харчових продуктів (незадовільні санітарні умови, відсутність відповідних супровідних документів).
6. Організувати зустрічі старост з головами районних у місті Херсоні рад та представниками Держпродспоживслужби в Херсонській області.
7. Проводити обстеження місць можливого видалення трупів свиней (околиці населених пунктів, полігони твердих побутових відходів, худобомогильники, інше) не рідше одного разу на тиждень. У разі виявлення захворювання та/або загибелі свиней інформувати Херсонське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області тощо.

Вам також може сподобатися

Увага! Шановні власники тварин (свиней)! Для недопущення занесення вірусу африканської чуми свиней, необхідно дотримуватися наступних заходів:
Корабельному районі прибирали сміттєзвалища

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X