Про заборону спалювання опалого листя та іншої природної рослинності

Новини
👁 222

Про заборону спалювання опалого листя та іншої природної рослинності
Відповідний наказ сьогодні підписав начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко.
Вказаний документ доручає керівникам підприємств, установ, закладів та організацій, фізичним особам-підприємцям, суб’єктам господарювання, незалежно від форм власності, що розташовані на території населених пунктів Херсонської міської територіальної громади тримати на постійному контролі санітарний та екологічний стан територій, що знаходяться у користуванні (власності), та прилеглих територій, не допускати понаднормового накопичення відходів та їхнього випалювання.

Але кожен житель відповідальний за екологію нашої громади. Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та дуже небезпечна. Підпали сухої природної рослинності, стерні, соломи, сміття призводить до знищення біорізноманіття, загибелі людей, до виникнення пожеж в полезахисних лісових смугах, лісах.
Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.
Через масові підпали трави навесні забрудненість повітря димом виявляється не менш високою, ніж забрудненість повітря навіть від найсильніших пожеж на торфовищах. Під час горіння рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань.
Згідно з чинним законодавством України, спалювати суху рослинність ЗАБОРОНЕНО.
Попереджаємо всіх громадян щодо передбаченої чинним законодавством адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки.

Вам також може сподобатися

За останню добу росіяни здійснили 13 обстрілів Херсонської міської територіальної громади
У Комишанському старостинському окрузі жителям видавали допомогу від World Central Kitchen

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X