Президент України підписав Указ про загальну мобілізацію

Новини
👁 325

Проведення загальної мобілізації оголошується у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань.

Відповідно до Указу мобілізація буде проводитися протягом 90 діб на території всіх областей та міста Києва.

Призов військовозобов’язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб військових формувань України необхідно здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами. Генеральний штаб Збройних Сил України має визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації.

Кабінет Міністрів України повинен забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.

Служба безпеки України має здійснити заходи контррозвідувального забезпечення під час виконання загальної мобілізації.

Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців необхідно організувати та забезпечити в установленому порядку:

– своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

– здійснення призову військовозобов’язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ;

– виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України та іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

Головам обласних державних адміністрацій потрібно забезпечити створення та роботу обласних, районних та міських медичних комісій.

Вам також може сподобатися

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ. Що робити під час обстрілу стрілецькою зброєю
Увага! Тероборона потребує медикаментів та продуктів харчування

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X