Представники Департаменту економіки та інвестицій ділились досвідом і знайомились з інструментами економічного розвитку громади

Новини
👁 119

Громади, які мають досвід реалізації власних проєктів, виявляються найбільш підготовленими до нових реалій економіки та децентралізації.

У цьому працівники Департаменту економіки та інвестицій Херсонської міськради вчергове впевнилися в ході семінару-тренінгу «Практичні інструменти для ефективного місцевого соціально-економічного розвитку». Дводенний захід проходив в Новій Каховці 12-13 жовтня в рамках проєкту «Посилення стійкості громад в Херсонській області» за підтримки ПРООН.

Мова йшла про стимулювання процесів економічного розвитку:

  • Підтримка бізнесу в регіоні.
  • Шляхи наповнення місцевих бюджетів.
  • Потенціал залучення фінансових ресурсів на місцевий рівень.
  • Фінансові та нефінансові інструменти підтримки та стимулювання економічного й підприємницького розвитку.

Цікавим стали практичні кейси, якими ділилися різні громади Херсонщини:

✅ Розглядали інвестиційні паспорти. До речі, експерти та колеги високо оцінили оновлений інвестиційний паспорт Херсона, до розробки якого не залучали жодного донора, зробили силами Департаменту та коштом громади.

✅ Аналізували програми підтримки малого і середнього бізнесу. Херсонська програма також отримала дуже високу оцінку. Наразі ж Департамент узгоджує її робочу версію з громадськістю та бізнесом, і обов’язково буде доопрацьовувати.

✅ Обговорювали поточну ситуацію та проблеми кожної громади – учасниці програми. Виявилося, що більшість болючих питань у всіх фактично однакові.

Також торкнулись теми обговорення: «Алгоритм просування бізнес-потенціалу громади: цільові аудиторії, пріоритети, формат, способи просування».

– Якщо громада прагне змін, то не варто очікувати, що хтось має прийти, щось зробити – або влада, або інвестор. Потрібно гуртуватися, самим приймати рішення та конкретні дії. Тож після тренінгу конспект, присвячений участі в семінарах від ПРООН, став ще більшим. План роботи Департаменту – ширшим. Адже наше майбутнє – в наших руках, і готовність всієї громади приймати рішення та діяти – запорука спільного успіху. – зазначила директорка Департаменту економіки та інвестицій Херсонської міськради Ірина Ніколаєва.

Вам також може сподобатися

Міська комісія ТЕБ та НС обговорювала протиепідемічні заходи «червоного» рівня на території ХМТГ
У міськраді обговорили допомогу дітям із діабетом

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X