Посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами набрало чинності

Новини
👁 426

З 8 листопада набули чинності зміни до деяких законодавчих актів щодо захисту тварин. Зокрема посилюється відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час їх перебування у громадському місці тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Згідно з документом, за жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності.

Жорстоке поводження з тваринами, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій – караються обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 3 років з конфіскацією тварини.

Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть прав на утримування тварин на 5 років.

Вам також може сподобатися

У Дніпровській райраді Херсона підвели підсумки роботи господарського комплексу району
Херсонський Водоканал інформує про роботу на мережах водопостачання міста 11 листопада

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X