Постковідний синдром: одужати недостатньо, потрібна реабілітація

Новини
👁 301

Слабкість, біль у суглобах та м’язах, забудькуватість, головний біль та біль у грудній клітині, втрата нюху, стійкий кашель, задишка, прискорене серцебиття, температура близько 37 навіть після одужання – з такими проявами постковідного синдрому стикається більшість людей, що перехворіли на коронавірус.

Лікарі кажуть:  вірусологічне одужання не є маркером повноцінного одужання людини. Навіть після негативних ПЛР-тестів симптоматика захворювання може продовжуватися до трьох місяців й більше.  

Причина появи таких симптомів – порушення роботи вегетативної системи, яка відповідає за внутрішні органи та терморегуляцію. Також вірус вражає легені, серцево-судинну систему, систему травлення, сечову й нервову системи.  

Щоб відновитися після захворювання на COVID-19 потрібно вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися й не нехтувати фізичною активністю. Корисною для відновлення роботи легень є дихальна гімнастика. За більш важким перебігом захворювання й постковідної симптоматики, лікарі рекомендують пройти курс реабілітації.

У відділенні амбулаторно-медичної реабілітації поліклініки №2 Херсонської міської клінічної  лікарні ім. Карабелеша» такий курс самотужки розробили ще торік, спираючись на власний досвід боротьби з коронавірусними ускладненнями. Пацієнтів на реабілітацію направляє сімейний або профільний лікар, у відділенні розписують необхідний комплекс процедур: ручний масаж, протизапальна терапія, карбокситерапія, коктейлі та кисневі інгаляції, спеціальна гімнастика. За потреби пацієнти відвідують психотерапевта. Реабілітація проводиться амбулаторно під чуйним контролем цілої команди експертів відновної медицини, що допоможе швидко відновити дихальну систему, зміцнити імунну, серцево-судинну системи, підвищити активність й повернутися до звичного життя.

Довідки за телефоном: (0552) 22-64-93.

Адреса: м. Херсон, вул. Тираспольська, 62, відділення амбулаторно-медичної реабілітації поліклініки №2 КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша», II поверх, кабінет 218

Вам також може сподобатися

Приватний сектор готується до зимової негоди
10 грудня пенсіонерів запрошують на безкоштовну екскурсію вулицею Суворова

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X