Поради тим, хто запланував вакцинацію від COVID-19

Новини
👁 215


У КНП “Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша” розробили пам’ятку для пацієнтів, які хочуть отримати перше щеплення від COVID-19.

Після щеплення 30 хвилин потрібно знаходитися поряд із кабінетом вакцинації. Потім слід звернутися до медичної сестри.
Медсестра або лікар допишуть у вкладення до амбулаторної картки інформацію про проведене щеплення, відсутність реакцій на введення препарату. Лікар засвідчить дані підписом та печаткою. Тепер Ви можете піти з пункту.

Місце уколу мочити можна того ж дня (вода на шкірі ніяк не вплине на імунні реакції), але краще не розтирати, щоб уникнути інфікування. Також можна у цей же день відвідувати колективні місця та контактувати з іншими людьми.
Приблизно в кожного десятого пацієнта після вакцинації можлива побічна реакція у вигляді температури. Якщо температура тіла становитиме понад 38 °C, використовуйте жарознижувальні засоби (ібупрофен або парацетамол). Інші можливі реакції (почервоніння, болючість у місці ін’єкції) контролювати препаратами не потрібно. Якщо виникнуть додаткові запитання, потрібно звернутися до лікаря, з яким Ви уклали декларацію.

Після першого щеплення Вам потрібно обов’язково отримати другу дозу вакцини в рекомендовані терміни:

• Pfizer – на 21 день і пізніше після першої дози.
• Moderna – на 28 день після першої дози і пізніше.
• AstraZeneca – на 28 день або пізніше після першої дози.
• SinoVac (Coronavac ) — нана 14-28 день або пізніше після першої дози.

Якщо Ви не змогли відвідати центри вакцинації у рекомендований термін, можете звернутися пізніше: перша доза вважається дійсною упродовж 180 днів від дати її введення.

Вам також може сподобатися

Депутати Суворовської райради підтримали ініціативу утворення ОСН у Степанівці
Херсонський Водоканал турбується про якість очищення стоків

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X