Поняття «розпродаж», «знижка», «акція» тощо та повернення товару з розпродажу: роз’яснення Держпродспоживслужби

Новини
👁 1K

Наближаються новорічні свята, а це означає – настає час сюрпризів, подарунків та звичайно ж новорічних знижок та акцій.

На законодавчому рівні застосування понять «знижка», «зменшена ціна», «розпродаж» визначається ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів». Частина п’ята цієї статті дозволяє застосовувати поняття «розпродаж» або будь-які інші, аналогічні йому, лише за дотримання таких умов:

1) якщо здійснюється розпродаж усіх товарів у межах певного місця або чітко визначеної групи товарів;

2) якщо тривалість розпродажу обмежено у часі;

3) якщо ціни товарів, що підлягають розпродажу, є меншими від їх звичайної ціни.

Після публічного повідомлення про початок розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, встановлену до початку відповідного розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни, а також про ціну цієї самої продукції, встановлену після початку акції.

Зауважуємо!!!! Якщо товар був куплений під час розпродажів, це не означає, що обміну та поверненню він не підлягає. Розпродаж — це всього лише маркетинговий хід магазину.

Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Обмін товару належної якості проводиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Але звертаємо увагу, що є перелік товару, які  не підлягають обміну (поверненню), згідно постанови КМУ від 19.03.94 р. №172 «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів»»

У разі виникнення питань, просимо звертатися до Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області за адресою: м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34 або за тел. (0552) 26-36-06

Вам також може сподобатися

18 грудня медичні працівники лікарні ім. Карабелеша вакцинуватимуть у Гончарівці
Громадська рада обговорила проєкт міського бюджету на 2022 рік

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X