Погожих вітрів і сім футів під кілем: Фестиваль морських традицій «Ринда» стартував

НовиниСоціальна сфера
👁 414

У рамках святкування Дня міста на Набережній з 10 ранку до 21 години вечора проходить фестиваль морських традицій «Ринда», присвячений пам’яті видатного херсонця, легендарного капітана барка «Товариш», майстра вітрильного спорту міжнародного класу Олега Павловича Ванденка.

Організатори фестивалю ставлять за мету познайомити з видатними херсонцями – морськими героями, підтримати престиж морських професій і популяризувати водні види спорту.

Фестиваль розпочала хода курсантів Морської Академії у супроводі оркестру. Урочисто відкрити фестиваль запросили міського голову Ігоря Колихаєва:

«З Днем народження, Херсон! Дякую кожному поколінню, яке брало участь у розбудові нашого міста. Дякую кожному, хто працює зараз. У Херсоні народилося багато людей, кожен з яких зробив неоціненний внесок в історію нашого краю. Давайте любити рідне місто, поважати один одного і разом працювати для нашого добробуту!», – у привітальному слові сказав Ігор Колихаєв.

У рамках фестивалю 11 рік поспіль відбувається Крейсерська регата імені генерала Маріуша Заруського. Сьогодні на набережній був присутній Другий секретар Генерального консула Республіки Польща в місті Одеса Павло Нєдзвєдскі:

«Доброго дня, шановне панство! Нам дуже приємно бути гостями на відзначенні 243 річниці з народження Херсона, і одночасно у день памяті польського генерала Маріуша Заруського. Генеральне консульство республіки Польща в Одесі, президент Польщі Анджей Дуда цікавиться вашим містом і всім, що у ньому відбувається», – сказав Другий секретар Генерального консула.

Він зачитав офіційного вітального листа від представників влади республіки Польща, в якому від імені президента Дуди подякували херсонцям за шанобливе ставлення до культури і традицій Польщі. Інший лист був адресований нашому міському голові Ігорю Колихаєву:

«Тішимося, що поляки беруть участь в українській регаті, тому що регата – обєднує. Приклад такого єднання дав нам генерал Маріуш Заруський – він показав, як можна гідно нести у собі національну гордість українця і поляка», – йшлося у листі від маршала республіки Польща.

Закінчувався лист побажанням і учасникам регати, і Херсону погожих вітрів та сім футів під кілем!

Секретар міської ради Галина Лугова у відповідь зазначила, що херсонці з повагою ставляться до героїчної постаті Маріуша Заруського і запевнила пана Нєдзвєдскі у готовності до дружньої взаємодії з Польщею.

Цьогоріч на фестивалі морських традицій започаткували дві новації. Перша полягає у тому, що відтепер херсонцям презентуватимуть реліквію, пов’язану з Херсоном і морськими професіями. Сьогодні такою реліквією є Золотий Кубок Атлантики, який вручали Олегу Ванденко у Балтиморі 1972 року разом із символічним ключем від міста.

Золотий Кубок Атлантики внесений до складу Національного музейного фонду України, а тому лише на декілька хвилин  головний зберігач фондів Херсонського обласного краєзнавчого музею – Ганна Андрєєва, передає Кубок онуці Олега Павловича, щоб зробити спільне історичне фото і доторкнутися до цієї реліквії.

Інша новація – вихід капітанів на сцену перед початком регати. Оскільки постійними учасниками Крейсерської регати імені генерала Маріуша Заруського є польські яхтсмени, участь у сьогоднішній регаті взяв Войтек Скура – директор центру водного туризму Польського туристичного товариства, один із ініціаторів регати імені Маріуша Заруського у Херсоні.

Капітан яхти «Танго» – Юрій, привітав усіх присутніх з Днем Херсона, побажав місту процвітання, а херсонцям добробуту. У подарунок місту учасники регати пообіцяли прикрасити Херсон своїми парусами.

Удар в ринду й регата почалася!

Генерал Маріуш Заруський – польська легенда Херсонського краю. Бригадний генерал польської армії і громадський діяч Польщі, фотограф, художник, поет і прозаїк, мореплавець і мандрівник. Кавалер багатьох польських державних орденів і нагород. У 1931 обраний Командором «Військового клубу водного спорту», реорганізованого незабаром в «Польський Вітрильний Союз». Під час проживання в Одесі захопився морською справою, навчався в морській школі, виходив у море на яхтах, влітку під час канікул в якості матроса здійснив плавання на вітрильному судні з Одеси до Індії. Активно займався громадською діяльністю, стояв біля витоків організації польського парусного спорту брав активну участь в плаванні на вітрильних судах на Балтійському і Північному морях. Херсон зіграв трагічну  роль у долі польського героя. У березні 1940 року Заруський  разом з іншими ув’язненими був переведений зі Львова в Херсон. 8 квітня 1941 року помер у тюремній лікарні. Генерал Маріуш Заруський – видатна історична особистість, національний польський герой, життя і смерть якого об’єднали Україну і Польщу.

Вам також може сподобатися

У міськраді відбулась церемонія відкриття урочистостей до 243 річниці заснування Херсона
У День міста в Херсоні відбувся 4 етап “Таврійських велостартів”

Новини міста

Головне за місяць

Меню
X
X